banner

Regionalne Święto Edukacji Narodowej w SP2

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta 6 października, burmistrz Jerzy Rębek poinformował iż 17 października, o godz. 11.00 odbędą się ponadpowiatowe obchody Święta Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 2. 

Chcę również z wielką satysfakcją poinformować – mówił Jerzy Rębek – o tym, że kurator Teresa Misiuk zaproponowała mi aby  tegoroczne obchody Święta Edukacji Narodowej odbyły się w Radzyniu. Przyjąłem tę propozycję, bo traktuję to jako szczególne wyróżnienie dla całego środowiska radzyńskiego, a szczególnie dla radzyńskiej oświaty szeroko rozumianej. Te uroczystości odbędą się 17 października w Radzyniu z udziałem bardzo wielu gości z trzech powiatów: bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego – oznajmił burmistrz.

Przy tej okazji chce państwa poinformować, że to nas zmobilizowało do tego, by odnowić halę sportową przy Szkole nr 2. To jest z pożytkiem dla tej placówki,  planowaliśmy odnowienie hali i zaplecza dopiero w roku przyszłym, ale w związku z tym niezwykłym, bardzo podniosłym wydarzeniem te prace już w tej chwili są realizowane – podsumował włodarz miasta.

Zabawa i edukacja

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Nagrody dla rolników

Skomentuj