banner

Uczniowie SP w Paszkach Dużych na wycieczce

W słoneczny dzień, 12 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych pod opieką wychowawczyń- pani Anny Bełcząckiej, Barbary Dudek i Joanny Oleksińskiej wybrali się na wycieczkę do Siedlec.

Pierwszą atrakcją był „Escape Rooms”, czyli „Wagarownia”. Podzieleni na 5-osobowe grupy uczniowie zostali umieszczeni w zamkniętych pokojach, z których mieli się wydostać rozwiązując różne zagadki, wykonując wskazane zadania i pokonując trudności. Część dzieci trafiła do „Kajuty kapitana piratów”, inne były na statku kosmicznym, w „Starej szafie”, w klubie bokserskim, a nawet w areszcie policyjnym. Godzina zmagań kosztowała sporo intelektualnego wysiłku, refleksu, orientacji i dostarczyła niezapomnianych emocji. Na szczęście wszyscy poradzili sobie z wydostaniem się na wolność z zamkniętych pokoi.

Kolejny punkt programu wycieczki to seans filmowy „Cudowny chłopak”. Film wzruszający, piękny, inspirujący, a przy tym nieco zabawny, zmuszał do refleksji na temat postaw, jakie przyjmujemy w życiu wobec ludzi nieco „odmiennych” z różnych przyczyn. Problemy poruszane w nim to pretekst do ciekawych dyskusji na lekcjach wychowawczych.

Następne miejsce, do którego się udaliśmy, to „Trickolandia”- kraina zdumiewających miraży z luster, złudzeń, bajecznych obrazów i iluzji w wymiarze 3D. Tu zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i mogliśmy się poczuć jak Alicja w Krainie Czarów.

Potem jeszcze krótkie zwiedzanie katedry siedleckiej, posiłek w McDonaldzie i powrót do szkoły. Wycieczka spełniła swoje cele- bawiła, uczyła, zadziwiała… Wrażenia z niej jeszcze wracają w rozmowach na szkolnym korytarzu.

Plany miasta na 2018 rok

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dariusz Bilski nowym radnym

Skomentuj