banner

Uczniowie ZSP wyjeżdżają na staże zawodowe do Włoch

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w ramach programu ERASMUS + „Praktyki dla przyszłości” odbędą dwutygodniowe staże zawodowe we Włoszech na Sycylii.

Pierwsza dwudziestoosobowa grupa składająca się z ośmiu techników żywienia i usług gastronomicznych, trzech stolarzy i dziewięciu techników pojazdów samochodowych będzie realizować staż w dniach 3-16 lipca 2016 r. we włoskiej miejscowości Barcellona Pozzo di Gotto.

W drugiej grupie 34. uczniów 17-30 lipca 2016 r. znajdować się będzie dziesięciu techników fryzjerstwa, jedenastu techników hotelarstwa, siedmiu techników budownictwa, czterech techników pojazdów samochodowych  oraz dwóch techników żywienia i usług gastronomicznych.

Celem stażu będzie zdobycie nowej wiedzy i umiejętności zawodowych w różnych zawodach oraz zwiększenie wiedzy i znajomości europejskiego rynku pracy i wymogów jakie stawia młodym ludziom, poprzez kontakt z włoskimi pracodawcami i ich oczekiwaniami. Staż zwiększy szanse przyszłego zatrudnienia uczniów ZSP. Młodzież będzie mieć możliwość poznania zasad pracy w różnym kulturowo
i językowo zespole, a także zapozna się z włoską kulturą i zwyczajami podczas zwiedzania Sycylii.

Uczniowie przygotowywali się do stażu przez okrągły rok. W szkole odbywały się lekcje języka włoskiego w różnych branżach, które były połączone z kulturoznawstwem Włoch. W ramach projektu  na każdego ucznia przeznaczono sumę około 1000 euro, która obejmuje koszty noclegu i wyżywienie, zwiedzania Sycylii oraz strój ochronny do pracy. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał do rąk własny  tak zwane „kieszonkowe” w wysokości 405 euro na wycieczki fakultatywne oraz dodatkowe potrzeby osobiste. Każdemu uczniowi została wyrobiona Europejska Karta Zdrowia EKUZ.

W trakcie stażu uczniami opiekować się będą nauczyciele ZSP oraz osoba z firmy pośredniczącej Pani Mielcarek. Po codziennej pracy we włoskich przedsiębiorstwach praktykanci z ZSP będą odpoczywać w hotelu George Hotel via Operai 191, Barcellona Pozzo di Gotto 98051 oraz zwiedzać Sycylię.

Na razie zamieszczamy zdjęcia z lekcji języka włoskiego oraz miejscowości stażu  i z niecierpliwością czekamy na pierwszą relację uczniów z pobytu na stażu we Włoszech.

Uczniom życzymy powodzenia i zdobycia wielu cennych doświadczeń zawodowych!

W Kąkolewnicy powitano wakacje

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Motopiknik w Komarówce

Skomentuj