banner

V Noworoczna Gala Akordeonowa Arti Sentemo

W piątek 5 stycznia Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo już po raz piąty uraczyła fanów noworocznym koncertem.

Przepastna hala widowiskowa przy ZSP zapełniła się szczelnie publicznością. Zanim rozpoczął się koncert, zaprezentowano krótki film promujący nasze miasto. Także i później publiczność mogła obserwować na ekranie obrazy, które tworzyły wizualne tło dla wykonywanych utworów.

Bohaterami wieczoru byli muzycy z Arti Sentemo, czyli dyrektor Zbigniew Czuryło i jego uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Radzyniu Podlaskim. Dyrektor-dyrygent przywitał zgromadzoną publiczność i prezentował sukcesy swoich podopiecznych. Nie obyło się bez licznych anegdotek, podkreślających rodzinny klimat panujący w grupie.

Rozpoczął się trwający 2 godziny muzyczny popis. Na początek członkowie orkiestry uczcili trwający wciąż okres Bożego Narodzenia, wykonując kolędę. Następnie przyszła pora na popisy kwintetów i solistów, po których już do końca grała cała orkiestra pod batutą dyrektora Czuryły. Wykonywano mazurki, tanga i klasyczne utwory organowe, nie zabrakło jednak także współczesnej muzyki filmowej.

Zapraszamy do wysłuchania części koncertu na naszej stronie! Wczuciu się w klimat z pewnością pomoże także galeria zdjęć.

zdj. Tadeusz Kierych

Kolizja na ul.Chomiczewskiego

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zajęcia z rysunku

Skomentuj