banner

Wejdź do „Czarnego Lasu”

Oddana do użytku w 2005 roku ścieżka przyrodnicza „Czarny Las” latem 2012 roku ze względu na wysoki stan wód gruntowych i zamieranie drzewostanów na trasie, została zamknięta na środkowym odcinku. 10 czerwca ścieżka została ponownie otwarta.

Ścieżka znajduje się w pobliżu Milanowa, około 10 km od Parczewa na terenie lasów Nadleśnictwa Radzyń Podlaski.   – Udając się ścieżką przyrodniczą „Czarny Las” możemy zauważyć martwy las (zniszczony przez wysoki stan wód gruntowych), ale jednocześnie nowy drzewostan – bogatą faunę i florę –  mówi Nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, Krzysztof Hołowiński.

Ścieżka przyrodnicza wiedzie przez podmokły drzewostan do tarasu widokowego. Znajdujące się tam  zadaszenie   na około 30 osób z ławkami i stołem pozwala na prowadzenie lekcji, gier i zabaw pod dachem, a jednocześnie na łonie natury.  Ścieżka przeznaczona jest do korzystania przez piesze grupy zwiedzających.

Na otwarcie ścieżki przybyli m.in. zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Grzegorz Lenart, Nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podl.,  Krzysztof Hołowiński, starostowie powiatów: radzyńskiego i parczewskiego, wiceburmistrz miasta Radzyń, Tomasz Stephan, uczniowie i nauczyciele ze szkół w Kostrach, Milanowie i Rudnie. Otwarcie ścieżki rozpoczęło się od wspólnej modlitwy, której przewodniczył  ks. Marian Banasiuk.

Wójt Gminy Radzyń, Wiesław Mazurek u prezydenta RP

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Uczniowie z Ulana na zawodach strażackich

Skomentuj