banner

Wieczór promocyjny „Felietonu radzyńskiego”

W poświąteczny poniedziałkowy wieczór, 28 grudnia w gościnnych progach Galerii Oranżeria odbył się wieczorek promocyjny nowego wydawnictwa RASIL-u – antologii „Felieton Radzyński”.

Zgromadzonych gości, w tym dyrektora ROK-u, Pawła Żochowskiego, felietonistów, przyjaciół portalu i radzyniaków przywitał redaktor naczelny portalu radzyninfo, Jakub Hapka.

Słowa podziękowania złożył Arturowi Ziontkowi (projekt okładki, skład) oraz Pawłowi Żochowskiemu (za umieszczone w tomiku zdjęcia).Dodajmy, że publikacja ukazała się dzięki wsparciu radzyńskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

12141661_1005246046206477_4876060249374375224_n

Następnie głos zabrał prezes RASIL, Józef Korulczyk, który cytując wstęp innego zbioru felietonów „Dance Macabre” Dariusza Magiera, wspomniał, że dla wielu felieton stanowi pieprz i sól każdego czasopisma i to od niego wielu rozpoczyna lekturę gazety.

Poniedziałkowy wieczór był też okazją do posłuchania radzyniaka, Michała Musiatowicza – prawdziwego wirtuoza gitary. Możemy uchylić rąbką tajemnicy i powiedzieć, że już niebawem ukaże się płyta Michała.

Felietoniści zaprezentowali swoje teksty: Dariusz Magier – „Ojca Mariana od Habsburgów”(który opowiedział także o genezie powstania „Felietonu”), Katarzyna Komoń – „Wakacyjne zwierzę”, Jakub Hapka – „Byście napisali o czymś ważnym dla ludności, no więc piszę”.

Grono felietonistów wkrótce poszerzy się o dwóch piszących. Zachęcamy do dzielenia się swoimi refleksjami, przemyśleniami nie tylko dotykającymi radzyńskiej codzienności. Nasze łamy otwarte są dla każdego!

Ukłony i podziękowania należą się wszystkim autorom, których felietony znalazły się w antologii. Są to: Adam Świć, Dariusz Magier, Przemysław Krupski, Grzegorz Karpiński, Arkadiusz Strojek, tajemniczy „93”, Marcin Ślusarek (czyli Kasjer Nr 18),Artur Rogalski, Artur Ziontek, Katarzyna Komoń.

Książeczkę można nabyć w księgarniach: Educo, Hermes, Zaborek, w Archiwum Państwowym oraz w Internecie: (http://www.rasil.home.pl/) w zakładce „Księgarnia”

Miłej lektury i do zobaczenia(przeczytania) na promocji II tomu!

Może znajdą się w nim i Twoje teksty?

zdj.: Katarzyna Komoń

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Sukces Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wojewoda lubelski na Radzie Gminy

Skomentuj