banner

Wspomnienie o Leszku Czarnym

Pochmurna niedziela 13 sierpnia nie mogła zniechęcić pasjonatów historii i wycieczek rowerowych do rozpoczęcia programu „Rusz się !”.

Ponad dwudziestoosobowa grupa rowerzystów w kolorowych strojach wyruszyła do lasu suchowolskiego, by wysłuchać opowieści tych prawdziwych i trochę owianych legendą o księciu krakowskim Leszku Czarnym, który w 1280 roku odwiedził Woin. Miejscem docelowym wycieczki był słynny kamień z podkowami przy którym drużyna Leszka Czarnego przed wiekami zatrzymała się na popas. Kamień, stanowiący obecnie pomnik przyrody nieożywionej, który wspólnie z podobnym sobie (też na terenie gminy Wohyń) i równie tajemniczym stanowią kolejną ciekawostkę historyczną naszych stron.

Ci, którzy nie mogli zdecydować się na wyjazd niech żałują – było miło i wesoło, była kiełbaska na ognisku, koszulki z napisem „Działaj Lokalnie”, gadżety rowerowe i …ruch na świeżym powietrzu. Kolejna wycieczka tego typu odbędzie się 3 września br. – rusz się, dopóki nie jest za późno! Zapraszamy !!!

Program „Rusz się !” jest dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Akcja Działa.

zdj.: RoweRaki

Charytatywny Rodzinny Marsz

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Program PO PŻ w Komarówce Podlaskiej

Skomentuj