banner

Wycieczka do Pragi – relacje uczniów

We wtorek, 16 maja uczniowie Gimnazjum nr 2 wyruszyli na wycieczkę do Pragi.

Wrażenia uczniów po wycieczce:

Wycieczka do Czech zaczęła się 16 maja o godzinie 3:45. Wszyscy przyszli punktualnie i odbył się rytualny bój o tylne miejsca w autokarze. W pierwszym dniu wycieczki, oprócz przyjazdu do Czech, zwiedziliśmy jaskinię Punkevni. Trochę się baliśmy, gdy łódź zahaczała o ściany jaskini. Pani Staroń ucieszyła nas wiadomością, że do dna jest tylko 40 metrów. Bardzo nam to pomogło. Potem pojechaliśmy do hotelu. Drugiego dnia zaczęliśmy zwiedzać Pragę, obejrzeliśmy m.in. Stare Miasto, Most Karola i Małą Stranę. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Skalne Miasto. Wieczorem dojechaliśmy do Wrocławia. We Wrocławiu byliśmy w Galerii Dominikańskiej oraz na Starym Mieście. Wszędzie można było znaleźć krasnoludki. Wróciliśmy o 5:00 w piątek. Czechy to piękny kraj, pełny ciekawych miejsc. Sam język czeski jest intrygujący i dla nas zabawny. To była fajna wycieczka. Wszyscy świetnie się bawili. Mam nadzieję, że będę mogła tam pojechać jeszcze raz.

Ania

Wycieczka do Czech bardzo mi się spodobała. Miło wspominam rejs tratwą w jaskini Punkevni, ponieważ wywołał wiele emocji, a widoki były niesamowite.Również spacer po Starym Mieście w Pradze, choć długi i wyczerpujący, był ciekawy i interesujący.Skalne Miasto, pełne cudownych widoków, na pewno pozostanie na długo w mej pamięci. Tak samo Wrocław. Zachwyciły mnie Panorama Racławicka i samo miasto. Kiedy już się ściemniło i światła oświetlały cudowne kamieniczki, wrażenia były niezapomniane. Ta wycieczka była jedną z najlepszych w moim życiu.

Joanna

Wycieczka do Czech, której byłam uczestniczką, na długo pozostanie w mojej pamięci. Wszystkie zwiedzone miejsca i przepiękne krajobrazy podobały się uczniom. Moim zdaniem, najpiękniej było w Pradze. Wspaniałe zabytki i opowieści przewodnika przybliżyły nam historię tego miasta. Nie można też zapomnieć o magicznym Wrocławiu, który odwiedziliśmy, wracając do domu. Jestem pewna, że kiedyś na pewno wrócę do któregoś z tych miejsc.

Martyna

zdj.: Gimnazjum nr 2

Koniec remontu linii kolejowej Nr 30

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

„Grafika” Roberta Znajomskiego

Skomentuj