banner

Nie wyobrażam sobie Radzynia bez kina – rozmowa z Robertem Mazurkiem, dyrektorem ROK-u

W piątek 5 stycznia Robert Mazurek zasiadł w fotelu dyrektora ROK-u.  Znalazł też chwilę czasu specjalnie dla naszego portalu. Zapraszamy do lektury.

Czy obejmuje Pan nowe stanowisko z jasną wizją rozwoju kultury w naszym mieście?

Robert Mazurek: Oczywiście. Mój poprzednik, Paweł Żochowski, wysoko zawiesił poprzeczkę i zmusza to nas do wytężonej pracy. Dziękuję mu i chcę korzystać z jego doświadczenia. Co do wizji na 2018 rok -jest to bardzo ważny okres dla Radzynia Podlaskiego. Obchodzimy bowiem aż 3 ważne rocznice: 550-lecie otrzymania przez Radzyń praw miejskich, 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 200-lecie utworzenia Diecezji Siedleckiej. Planujemy zatem szereg imprez kulturalnych, które uświetnią te wydarzenia.

Moją ambicją jest zorganizowanie w mieście Letniej Sceny Kultury. Wzorem byłaby tutaj Warszawa, gdzie mieszkańcy mogą wybrać się na spacer po Łazienkach Królewskich i przy okazji posłuchać plenerowych koncertów fortepianowych. Chciałbym, aby od czerwca do września odbywały się co niedzielę wydarzenia kulturalne na tarasie przy ROK-u.

Myślę o  rozwijaniu pomysłu letniego kina plenerowego na ścianie pałacu, które swój debiut miało już w zeszłym roku. Chciałbym, by pokazy tego typu odbywały się cyklicznie.

A co z kinem w sali ROK-u? Będzie własny ekran?

Sprawy z kinem mają się tak, że ROK w tej chwili wynajmuje pomieszczenie podmiotowi zewnętrznemu. Myślę, że jedną z moich pierwszych rozmów będzie rozmowa z osoba odpowiedzialną za prowadzenie kina. Powiem tak – nie wyobrażam sobie, żeby w Radzyniu nie było kina. Ono będzie, a zasady współpracy określimy w swoim czasie. Na daną chwilę obecny układ jest dobry.

Jakie będą Pańskie pierwsze działania?

Chcę się wdrożyć i porozmawiać ze wszystkimi współpracownikami ROK-u. Z panią od kina, z dyrektorami szkół, prezesami organizacji i stowarzyszeń, które działają na polu kultury. Chcę wypracować takie formy współpracy, które pozwolą ją kontynuować.

Nowy rok z Quizo w Starym Capie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wystawa rysunku Antoniny Bożym-Rotari

Skomentuj