banner

Wypadek na ul. Jana Pawła II

Do zderzenia rowerzysty z toyotą doszło wczoraj na ulicy Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jednośladem 56-latek, przejeżdżając przez przejazd dla rowerzystów został potrącony przez kierującego toyotą. W wyniku wypadku kierujący rowerem trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30 w Radzyniu Podlaskim na ulicy Jana Pawła II. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Toyota 49-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów doprowadził do zderzenia. Kierujący jednośladem, 56-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Jak ustalili funkcjonariusze, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone badanie.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują, aby podczas poruszania się po drogach pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu i szczególnej ostrożności wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi również są rowerzyści. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zgodnie z Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów czy przejścia dla pieszych jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących czy wjeżdżających. Natomiast rowerzysta ma pierwszeństwo przed pojazdem tylko wtedy gdy znajduje się już na przejeździe, ma zamiar opuścić drogę dla rowerów znajdującą się na drodze poprzecznej lub porusza się po drodze dla rowerów poza jezdnią.

Olimpiada dla seniorów

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czterech pijanych za kółkiem – 3 na zakazie, jeden bez prawka

Skomentuj