banner

Wypadek w Stasinowie

Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Stasinów na drodze krajowej K 63.

Wczoraj około godziny 15.30 dyżurny radzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na drodze krajowej K63  w Stasinowie. Z zebranych wstępnie przez policjantów  informacji wynikało, że kierujący osobową hondą civic 34 letni obywatel Rosji nie dostosował prędkości pojazdu do warunków ruchu po czym uderzył w tył poprzedzającego go mercedesa typu bus, który zatrzymał się z zamiarem skrętu w lewo na skrzyżowaniu.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznali kierowca i pasażerka hondy, którzy zostali przewiezieni do miejscowego szpitala. Kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Za rażące naruszenie zasad i przepisów ruchu drogowego i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali 34-latkowi uprawnienia do kierowania.

Usuwanie skutków zdarzenia trwało parę godzin. W tym czasie policjanci wyłączyli z ruchu jeden pas jezdni i wprowadzili ruch wahadłowy.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowegoPodstawowym błędem kierowców, zwłaszcza w rejonach skrzyżowania jest niezachowanie szczególnej ostrożności, w efekcie czego pojawienie się nagłego obiektu przed pojazdem jest dla kierującego zaskoczeniem. Jeśli do tego pojazd porusza się z nadmierną prędkością, to jego zatrzymanie przed obiektem jest po prostu niemożliwe. Na mokrej, śliskiej nawierzchni szanse na uniknięcie wypadku są jeszcze mniejsze. Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach skrzyżowań,  przejść dla pieszych, a poza miastem o baczne zwracanie uwagi na pobocza.

Bezpłatne badania mammograficzne w radzyńskim szpitalu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego pamiętamy o poległych bohaterach

Skomentuj