banner

Wypożyczymy książki na świeżym powietrzu

Już niedługo w krajobrazie naszego miasta pojawią się miniaturowe biblioteczki. Wszystko za sprawą akcji prowadzonej przez MBP.

Konkurs jest związany z  grantem otrzymanym w ramach programu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Przesmyckiego projekt  nosi nazwę „Tu mieszkam, tu czytam, tu zmieniam”. Zakłada rozmieszczenie na terenie miasta Radzyń Podlaski drewnianych mini bibliotek (domków) odzwierciedlających bryłę Pałacu Potockich, umieszczonych na metalowej nodze, a zawierających książki pochodzące ze zbiórki. Mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli bezpłatnie wypożyczyć, wymienić lub zostawić woluminy. Podobna inicjatywa, odnosząca wielki sukces w krajach anglosaskich, znana jest jako „Little Free Library”.

Inspiracją do działania  były instalacje plenerowe które widziałam w Kanadzie, gdzie spędzałam wakacje – przyznaje Grażyna Kratiuk, dyrektor MBP i główna organizatorka akcji. –  Chcemy, aby nasze radzyńskie „Little Free Library” miały swoją lokalną nazwę, charakterystyczną dla naszego miasta. Podczas trwania konkursu wpłynęło ok. 40 propozycji, z których powołana komisja wybierze nazwę najbardziej pasującą do naszych „biblioteczek”. Rozstrzygnięcie wkrótce! – zapowiada dyrektor.

Zdj. MBP

Dlaczego UM nie aktualizuje rejestru umów?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Indywidualny Otwarty Gminy Turniej Tenisa Stołowego

Skomentuj