banner

Jest wyrok sądu ws. zwłok noworodka w zakładzie w Adamkach

W listopadzie 2015 roku na terenie sortowni śmieci w Adamkach jeden z pracowników natrafił na zwłoki noworodka, owinięte w reklamówkę. Sąd wydał wyrok w tej sprawie. Matkę dziecka została uznana za winną i skazana. Wyrok nie jest prawomocny.

Pracownice obsługujące odpady na taśmie sortowniczej odkryły znalezisko, zatrzymały taśmę i zawiadomiły policję. Udostępniliśmy śledczym wszystkie możliwe materiały z monitoringu – mówił tuż po zdarzeniu Jerzy Kułak, prezes zakładu w Adamkach. W lipcu 2016 roku, po wielu miesiącach poszukiwań policja zatrzymała 31-letnią mieszkankę Łukowa, która według ustaleń funkcjonariuszy była matką niemowlęcia. Kobieta usłyszała zarzuty zabójstwa i bezczeszczenia zwłok, nie przyznała się do winy.

Sąd nie zastosował wobec niej żadnego środka zapobiegawczego. Została jednak poddana badaniom psychiatrycznym. Z opinii biegłych wynikało, że Agnieszka M. jest poczytalna. W maju ubiegłego roku śledztwo w sprawie zabójstwa umorzono z powodu braku dowodów. Pozostał jednak zarzut znieważenia zwłok. Niedawno zakończyło się postępowanie sądowe w tej sprawie. – Kobieta została uznana za winną. Sąd wydał nieprawomocne orzeczenie 1,5 roku pozbawienia wolności oraz nakaz opłacenia kosztów postępowania sądowego – mówi na łamach „Kuriera Lubelskiego” prokurator Janusz Syczyński.

Powraca temat zalewu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Przybywajcie z dziećmi do Feliksówki!

Skomentuj