banner

XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych

W środę, 13 czerwca o godz. 10.00 w Ulanie-Majoracie odbędzie się XI Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Chętni zmierzą się w tańcu współczesnym i nowoczesnym w czterech kategoriach wiekowych. Wydarzenie odbywa się w ramach 50-lecia istnienia miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury, a jest realizowane przy pomocy finansowej powiatu radzyńskiego i Gminy Ulan-Majorat.

Gmina Ulan-Majorat słynie  z tańca. Mamy zespoły tańca nowoczesnego -” Skarb” i „Aplauz” oraz znany w całym województwie zespół tańca ludowego – „Ulaniacy”, który gromadzi całkiem pokaźną rzeszę swoich fanów. Dla pań oferujemy również tańce latynoamerykańskie, zumbę, ćwiczenia, aerobik.Na wojewódzki konkurs zespołów tanecznych, co roku zjeżdżają się zespoły z całego województwa. Ulan przyjmuje tego dnia około 700 tancerzy – mówił w wywiadzie dla naszego portalu, Wójt Gminy Ulan-Majorat, Jarosław Koczkodaj.

CELE KONKURSU:
– Aktywne uczestnictwo w kulturze.
– Promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości tanecznej
– Konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych
– Wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi
zespołami tanecznymi.
– Integracja środowiska tanecznego.

UCZESTNICY KONKURSU:
– Zespoły taneczne działające przy placówkach kulturalnych i oświatowych.

KATEGORIE TANECZNE:
– TANIEC WSPÓŁCZESNY
-TANIEC NOWOCZESNY (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych, grup cheerleaders, tap dance, zespołów tańca irlandzkiego)

KATEGORIE WIEKOWE:
– dzieci od 6 do 9 lat,
– juniorzy od 10 do 13 lat,
– młodzik od 14 do 16 lat
– młodzież od 17 do 18 lat.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Zobacz piękno „Kontrastu”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zaległa praca ze Spartakusem

Skomentuj