banner

Zabawa i edukacja

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych spędzili dzień pełen wrażeń na wycieczce w Lublinie. Wybrali się tam pod opieką swoich wychowawczyń- Anny Bełcząckiej, Joanny Oleksińskiej i Bożeny Nowickiej, aby obejrzeć największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków lego.

W Alei Gwiazd Sportu widzieli figury Marcina Gortata, Agnieszki Radwańskiej, Roberta Lewandowskiego, Rafała Sonika i jego quad- w skali 1:1. Z zachwytem oglądali największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków- prezydencki „Air Force One”, budowle przedstawiające architekturę zabytkową i współczesną, sceny historyczne, eksponaty interaktywne- roboty, sceny znane z baśni i bajek. Można tam również zobaczyć podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg, serce, układ oddechowy, pokarmowy, kostny precyzyjnie zbudowane w całości z klocków. W „Strefie Zabaw” uczniowie sami mogli konstruować budowle z wielkich klocków lub układać małe układanki i umieszczać je na specjalnie przeznaczonej do tego ścianie. Uciechy było co niemiara, szczególnie dla młodszych dzieci.

Drugim punktem programu była lekcja biblioteczna w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego. Uczniowie oprowadzani przez pracownice tej biblioteki poznali jej historię oraz sposoby korzystania z zasobów. Wzbogacili wiedzę o katalogach, widzieli dawne karty katalogowe, archiwalne książki- oprawione w skórę, z fragmentami łańcuchów, bogato zdobione. Ciekawostką była najmniejsza książka umieszczona w szklanym pudełeczku nie większym od paznokcia, w której zapisano modlitwę „Ojcze nasz” w siedmiu językach. Podobały się też książki pachnące różami. Uczniowie widzieli zwój papirusu, maszynę do odczytywania starych czasopism. Usłyszeli wiele słów zachęty do czytania i kontaktu z książką. Oby z tego skorzystali…

Kolejną atrakcją był pobyt w sali zabaw „Mania skakania”, gdzie można było korzystać z trampolin i parku linowego.

Po tak intensywnym wysiłku fizycznym przed wyjazdem wszyscy zjedli posiłek w McDonaldzie i wrócili szczęśliwie do domów.

Bezpłatne badania mammograficzne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Regionalne Święto Edukacji Narodowej w SP2

Skomentuj