Zaległa praca ze Spartakusem

Dzisiejsza zaległość to efekt złego stanu boiska przy Warszawskiej – w pierwotnym terminie „biało-zieloni” mieli zmierzyć się ze Spartakusem 17 marca. Po laniu w Świdniku (0-5) i łatwym pucharowym zwycięstwie w Łukowie (4-0), w minioną sobotę podopieczni Damiana Panka ulegli ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego (1-2). Choć dobry początek meczu i gol Kaganka już w 2. minucie spotkania zapowiadała zgoła inny scenariusz…

Ostatnie minuty starcia z KSZO to szaleńce ataki drużyny trenera Panka. Kilka strzałów, sporo wrzutek, ale nie udało się już uratować choćby jednego „oczka”.

Dziś radzyniacy mogą podreperować nastroje i punktowy dorobek. Szkoleniowiec ekipy z Warszawskiej będzie miał do dyspozycji  wracających: Piotra Krawczyka, Cezarego Demianiuka i Maksymiliana Brzosko.

Drużyna z Daleszyc otwiera grupę spadkową, plasując się na 16. miejscu w tabeli (choć traci jedynie jedno „oczko” do Wisły Sandomierz i rozegrało o jeden mecz mniej). W ostatnim ligowym starciu nasi dzisiejsi rywale pokonali u siebie ekipę z Jarosławia (2-0, po golach Zawadzkiego i Sota).

Zagrali w składzie: Pietras – Krzeszowski, Bednarski (80 D. Wołowiec ż), Skrzypek (65 Gębura), Zawadzki – Kaleta (90+3 K. Kobryń), W. Wołowiec, Jeziorski żżcz [po końcowym gwizdku], Blicharski ż, Wychowaniec (46 Maciejski ż) – Sot.  (Trener Paweł Cedro)

Jak wygląda terminarz Orląt? W weekend wyjadą w góry – nie będzie to jednak turystyczna wycieczka, a trudny mecz z sąsiadem w tabeli – 7. Podhalem Nowy Targ (pierwszy gwizdek w sobotę, 19 maja już o 13.00).

4 dni później, w środę, 23 maja o godz. 17.30 Orlęta zagrają na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola w ramach Pucharu Polski LZPN. 26 maja o 17.00 podejmą Podlasie Biała Podlaska. 30 maja wyjazd do Rzeszowa (mecz  w środę, o 17.00). W sobotę, 2 czerwca o 17.00 dla wielu kibiców – mecz sezonu, do Radzynia przyjedzie Motor.