banner

Zaproszenie na pielgrzymkę mężczyzn

Sanktuarium p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Rozmysła, organizuje wyjazd na V Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina w dn. 4 października 2015 r. Tematem wiodącym tego spotkania będą słowa Pana Boga z Księgi Rodzaju : „Adamie gdzie jesteś?”

Ks. Biskup Kazimierz Gurda w zaproszeniu na tę uroczystość napisał:
Gorąco zachęcam ojców z ich synami oraz dziadków z ich wnukami do udziału w tej pielgrzymce. Wszystkich Księży Dziekanów i Księży Proboszczów zapraszam do udziału w pielgrzymce i proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych mężczyzn. Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Męczenników Podlaskich, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego – będą czasem łaski i umocnieniem sił do godnego wypełniania swojego powołania w rodzinie i społeczeństwie, a także zachętą do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

Wyjazd autokaru pielgrzymkowego o godz. 8.10 z parkingu przy Sanktuarium. Koszt wyjazdu wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub w kancelarii parafii MBNP w Radzyniu Podlaskim oraz telefonicznie pod numerem 732762360.

Program spotkania jest następujący:

9.30 Rejestracja

10.00 Zawiązanie wspólnoty w Martyrium Pratulińskim

„Mężczyzna to wojownik. O co dzisiaj nie można przestać walczyć, choć wokół wołają o pokój” – ks. dr Tomasz Kostecki

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

„Nawigacja na ojcostwo” – Dariusz Szychta (inicjatywa Tato.Net)

Świadectwo – Klub Ojca

12.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy

Agapa

Dziś Matki Bożej Leśniańskiej – Matki Jedności i Wiary

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Kondolencje

Skomentuj