banner

Zawada rezygnuje z walki o fotel burmistrza. Rębek vs Kotwica?

Nieformalny przewodniczący opozycji w Radzie Miasta, dyrektor szpitala – Marek Zawada rezygnuje ze startu w  jesiennych wyborach o stanowisko burmistrza Radzynia. Swoją decyzję tłumaczy względami rodzinnymi. Jeszcze kilka tygodni temu  Emil Oleśkiewicz, przewodniczący powiatowego zarządu Platformy Obywatelskiej określał Zawadę jako  „ponadpartyjnego” kandydata wszystkich sił politycznych, pozostających w opozycji do władz centralnych i samorządowych.

Co naturalne, oczy wszystkich obserwatorów lokalnej sceny politycznej kierują się w stronę obecnego starosty powiatu radzyńskiego – Lucjana Kotwicy, który w ostatnich wyborach na włodarza miasta przegrał z obecnym burmistrzem.

Poproszony przez nas o  o komentarz do sprawy, starosta odpowiada: –To jest chyba tylko fakt medialny. Prosi też o cierpliwość w oczekiwaniu na więcej informacji.

Przypomnijmy: w grudniu 2014 roku  Jerzy Rębek pokonał Lucjana Kotwicę różnicą 74 głosów. W drugiej turze wyborów Jerzy Rębek uzyskał łącznie 3373 głosy, a Lucjan Kotwica 3299. Jeśli chodzi o wyniki procentowe to Rębek zdobył w drugiej turze 50,55 proc. głosów, a jego kontrkandydat z komitetu Radzyńskie Forum Samorządowe – 49,45 proc.

Warto wspomnieć także o jeszcze nieznanym, trzecim kandydacie na burmistrza – jego nazwisko wciąż owiane jest tajemnicą.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Konkurs recytatorski „Ta, co nie zginęła…”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ulańscy seniorzy podsumowali roczną pracę

Skomentuj