banner

Przyjdź w niedzielę na wyjątkowy koncert!

W niedzielę,  o godz. 15.00 w sali kina „Oranżeria” rozpocznie się koncert charytatywny dla Renaty Tarnowskiej. Mama dwójki dzieci ma glejaka mózgu, jest po operacji częściowego usunięcia guza. Teraz czeka ją długotrwałe i kosztowne leczenie – protonoterapia. Potrzeba 300 000 zł, działamy! Przybądźmy jak najliczniej – dobro powraca!

Podczas koncertu wystąpią:

1. Lubelska Federacja Bardów
2. Tomek Momot, Natalia Wilk, Zuza Gadowska
3. Monika Szymczyk
4. Jakub Kusior z Must be the music
5. Alicja Dziurdziak, Olga Jagiełło z The Voice Kids
6. Klaudia Borejko z Teatru Roma
7. Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim

Dodatkowo przewidziane są dodatkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Między występami prowadzona będzie licytacja. Będziesz mógł wylicytować super usługi i drogocenne rzeczy.

Zabierz dzieci, rodzinę, znajomych, szefa z firmy, powiedz wszystkim kogo znasz, żeby przyszedł na koncert i pomógł nam uratować Renię Tarnowską.

Bilet wstępu to 10 zł, czyli cegiełka.

Cały dochód uzyskany poprzez zbiórkę do puszek, bilety, licytacje oraz dodatkowe stoiska przeznaczony zostanie na leczenie Renaty Tarnowskiej.

***

Jak pisze mąż Renaty:

Renia wróciła do domu – do dzieci, do mnie, do rodziny. Wypis ze szpitala otrzymaliśmy w piątek 6 kwietnia 2018 r. Chociaż rzeczywistość jest gorzka, staramy się nie stać w miejscu tylko iść do przodu.

Renia czuje się z dnia na dzień coraz lepiej, codziennie jest krok do przodu, a ostatnio nawet dwa. Dzieci stęskniły się za mamą, więc Renia spędza z nimi bardzo dużo czasu.  Staramy się powoli wychodzić na zewnątrz, by zaczerpnąć trochę wiosny, która nadaje sił, chęci do walki, chęci do życia.

Jak dobrze wiecie nowotwór, chociaż ja ciągle boję się używać tego słowa, jest bardzo ciężką chorobą, którą zrozumiałem tak: guz mózgu jest efektem „jakieś” choroby, trzeba go oczywiście zniszczyć (operacyjnie jeśli i ile się da, protonami itd.) ale należy pamiętać o znalezieniu źródła choroby. Nie jest to proste, bo jakby tak było, to nikt by nie chorował. W tym celu należy wzmacniać cały system immunologiczny organizmu poprzez witaminy, dietę (tak w skrócie, bo temat jest bardzo rozległy). Nie ma jednej tabletki na życie. Uwierzcie mi, chociaż jesteśmy na początku walki, Renia przyjmuje już masę różnych leków/witamin, które głównie mają na celu wzmocnić jej organizm. 

My  zamierzamy wygrać!

Jak możesz jeszcze pomóc?

Prośba o pomoc dla Renaty

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

3 Maja – podwójne święto w Komarówce

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czy wczoraj byliśmy świadkami „drugiego expose”?

Skomentuj