banner

Zwycięski zbójnicki z „Góralami”!

Podopieczni Damiana Panka w sobotnie popołudnie grały na własnym boisku z Podhalem Nowy Targ. Podopieczni Damiana Panka niemal od pierwszego gwizdka przegrywali, jednak już w 25. minucie swoje debiutanckie trafienie w naszym klubie zanotował Adam Zawierucha. Pod koniec meczu na 2:1 trafił Adrian Zarzecki. 

Mecz z Podhalem rozpoczął się dla radzyńskich piłkarzy fatalnie. Już w trzeciej minucie gry przegrywali po bramce Michała Nawrota. Minutę później Artur Pląskowski mógł podwyższyć na 0 : 2 ale niedokładnie opanował piłkę tuż przed radzyńskim bramkarzem. W miarę upływu czasu Orlęta zaczęły wracać do gry. Blisko szczęścia byli Piotr Zmorzyński i Witalij Melnychuk. Bardzo aktywny Zmorzyński w 25 minucie wrzucił piłkę w pole karne gości, Adam Zawierucha sprytnie przyblokował obrońcę i strzałem w długi róg zdobył pierwszą bramkę w barwach Orląt. Wynik remisowy nie zadowalał żadnej ze stron.  Największe zamieszanie w szeregach obrony Podhala siał Piotr Zmorzyński. Pomimo wysiłków obydwu zespołów wynik remisowy utrzymał się do przerwy.

Druga połowę spotkania z dużym animuszem rozpoczęli goście. Przez kilka minut atakowali jednak w miarę upływu czasu gra wyrównywała się. Również Zmorzyński i Arkadiusz Kot nie potrafili zmusić do kapitulacji bramkarza przyjezdnych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 82 minucie, kiedy Piotr Zmorzyński otrzymał wybitą przez obrońców Podhala po rzucie rożnym piłkę , dośrodkował w pole karne, Adrian Zarzecki uderzył głową i futbolówka ku rozpaczy drużyny gości zatrzepotała w siatce bramki Gorzelańskiego.

Tuż przed końcowym gwizdkiem Karol Kalita będąc sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza przeciwnika.

 Siąpiący przez cały mecz deszcz i mokre boisko w znacznym stopniu utrudniały przeprowadzanie składnych akcji obydwu drużynom. Orlęta okazały się silnym psychicznie zespołem. Pomimo falstartu drużyna nie załamała się i walczyła do końca o korzystny rezultat. Bardzo cieszą punkty zdobyte po ambitnej i wyczerpującej walce z wymagającym rywalem.Zwycięstwo jest sukcesem całego zespołu ,jednak na szczególne wyróżnienie w drużynie Orląt zasłużyli Arkadiusz Kot i Piotr Zmorzyński.

W następnej kolejce czekają nas wyjazdowe derby- w sobotę, o godz. 14.00 „biało-zieloni” zmierzą się w Białej Podlaskiej z Podlasiem. Za dwa tygodnie –  także w sobotę, 28 października o 14.00 podejmujemy sąsiada w tabeli,  Resovię.

Orlęta – Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Adam Zawierucha 25′, Adrian Zarzecki 82′ – Michał Nawrot 3′

Orlęta: Stężała – Kiczuk, Zarzecki, Ciborowski, Szymala, Melnyczuk(ż) (78′ Kalita), Kot, Rycaj (68′ Korolczuk), Puton (90′ Iwańczuk), Zmorzyński, Zawierucha (60′ Myśliwiecki).

W sieci: podróż po Spomleku

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wolne stanowisko urzędnicze w Gminie Borki

Skomentuj