banner

Życie cudem jest!

25 lutego I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim podsumowało Szkolny Konkurs Fotograficzny pod hasłem „Życie cudem jest!” Udział w nim wzięło 27 osób przedstawiając pod ocenę jury 98 prac. Organizatorami konkursu byli: Zespół Przedmiotowy Nauczycieli Geografii oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim.

Przybyłych na podsumowanie uczniów powitała nauczycielka geografii Małgorzata Bogusz. – Okazało się, że hasło naszego konkursu, mimo, że było bardzo otwarte, sprawiło Wam wiele problemów – powiedziała. Następnie głos zabrała dyrektor Ewa Grodzka, która podkreśliła, że to już ósmy rok z rzędu organizowany jest w szkole konkurs fotograficzny. – Cieszę się, że wśród Was są miłośnicy fotografowania i to jeszcze z tak wrażliwym okiem. Przed chwilą pani profesor zauważyła, że był to trudny konkurs, ale kiedy przeglądaliśmy Wasze prace, to widać było ich wszechstronność, biła z nich też ogromna wrażliwość. Czasami nawet nie spodziewałam się, że w niektórych sytuacjach czy zdarzeniach można dopatrzeć się cudu życia – powiedziała. Na koniec głos zabrał Robert Mazurek, opiekun SKKT PTTK nr 21. Podziękował on młodzieży za udział w konkursie, nauczycielkom geografii za dobrą współpracę przy organizacji przedsięwzięcia, natomiast dyrekcji za wsparcie wszelkich inicjatyw z udziałem szkolnych turystów. Zapowiedział też kolejną edycję konkursu, która będzie odbywała się pod hasłem „Radzyń to nie tylko pałac”.

Ostatecznie piętnastoosobowe jury – złożone z nauczycieli i pracowników szkoły – po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło nagrodzić 5 osób. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Uchaniuk, drugie Emilia Samólnik i Przemysław Kojtych, natomiast trzecie Beata Kościuczyk i Magdalena Gomółka. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców I LO w Radzyniu Podlaskim. Efekty konkursu podziwiać można na zaaranżowanej przez organizatorów szkolnej wystawie.

Tydzień Kultury w I LO: TALENT SHOW

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Motocyklista zginął w wypadku

Skomentuj