Małe podsumowanie - RadzyńINFORadzyńINFO

Małe podsumowanie

Ćwierćfinał to bez wątpienia sukces po latach posuchy, ale…

Ale oglądanie naszej reprezentacji na Euro kosztowało mnie mnóstwo zdrowia, po każdym meczu człowiek czuł się jak wyżęta ścierka. Zero luksusu, jakiegoś prowadzenia 2 albo 3:0. Tak jakby piłkarze nie wierzyli, że można w jednym meczu strzelić więcej niż jedną bramkę. Gdybyśmy po golu Lewego natarli na Portugalię jeszcze z 15-20 minut mogłoby być po herbacie. Zdobyliśmy na Euro łącznie 4 bramki przez 510 minut gry. To mniej niż jedna na dwie godziny! Ale za to straciliśmy tylko dwie!!! Może tak właśnie powinien grać europejski średniak z aspiracjami… Wolałbym jednak jesienią w eliminacjach Mistrzostw Świata zobaczyć drużynę silną z tyłu i skuteczną z przodu, bo mamy kim strzelać gole. Brak awansu na MŚ 2018 przyjmę ze zdziwieniem i wielkim rozczarowaniem. Grupę (na papierze) mamy dość łatwą, a ten zespół powinien się rozwijać.

PS I jeśli już ktoś miał nie strzelić karnego – dobrze, że padło na Kubę. Jemu Naród wszystko wybaczy. Strach pomyśleć, co by było gdyby przytrafiło się to Milikowi…