banner

Boso ale z bronią

Po zamachach terrorystycznych we Francji media obiegła informacja, że Unia Europejska rozpoczęła pracę nad przepisami ograniczającymi dostęp do broni palnej.

W internecie pojawiło się wiele inicjatyw, których głównym celem jest zablokowanie wprowadzenia tych przepisów w życie. Zrzeszenie WiN Inspektorat Radzyń także podjął taką inicjatywę (szczegóły tu). Głównym argumentem zwolenników liberalizacji przepisów o dostępie do broni jest stwierdzenie, że przepisy ograniczające rozbrajają uczciwych obywateli, którzy broń posiadają w celach obronnych i rekreacyjnych. Przestępcy używają broni z nielegalnych źródeł, a wiec ich sytuacja się nie zmieni. Dalej będą ją mieli. Partia z którą sympatyzuję, w kontrze do prac Komisji Europejskiej, rozpoczęła zbiórkę podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy o dostępie do broni. Chciałem coś więcej o tym napisać, ale obejrzałem ten film:

https://youtu.be/5RVBQlNwhYo?t=1m10s

Czy trzeba coś dodawać? Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony. To człowiek zabija. Pamiętacie państwo tytuły prasowe z sierpnia tego roku? „Zabił dziewczynkę siekierą, bo stracił zasiłek”. Siekierę jak zauważył Pan Wojciech Cejrowski można jeszcze nabyć bez zezwolenia. A jak często słyszymy o zabójstwach z użyciem tego narzędzia? Dlaczego wierzymy, że z bronią palną będzie inaczej? I jeszcze statystyki (celowo na końcu bo to tylko statystyki). Otóż w krajach gdzie jest więcej broni (na mieszkańca) dochodzi do mniejszej liczby przestępstw z jej użyciem. Niech mi to wytłumaczy jakiś zwolennik zaostrzenia przepisów.

Gdyby ktoś z państwa chciał podpisać się pod projektem ustawy liberalizującej przepisy o dostępie do broni to w imieniu swoim i kolegi Marka Matejuka zapraszam do jego biura przy ulicy Warszawskiej 39/5 (pod sklepem mięsnym).

wizytówka

Arek Strojek

Absolwent KUL, matematyk, inicjator spotkań Klubu Republikańskiego w Radzyniu, wykładowca i regionalny koordynator projektu Lekcji Ekonomii dla Młodzieży, działacz Zrzeszenia WiN Inspektorat Radzyń.

Poetycka prowokacja 2

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Grzech i jego natura

Skomentuj