banner

„Byście napisali o czymś ważnym dla ludności”

Powyższy komentarz pojawił się onegdaj pod jednym z moich starszych tekstów. Bez zbędnej zwłoki śpieszę z garścią informacji „ważnych dla miasta, ludności radzyńskiej”. Jako były pedagog muszę tylko zaznaczyć, że prawidłowa forma brzmi „moglibyście”.

Od czego by tu…? Może od…chleba naszego powszedniego? Nie zdradzę chyba za bardzo kulis firmy, w której pracuję, jeśli podpowiem Wam, droga ludności (na marginesie: owa „ludność” kojarzy mi się ze spisem ludności, o którym będziemy czytać w wigilijny wieczór), że dostawy świeżego pieczywa mamy: już o 6 rano, potem koło 7.00, 9.00 następnie o 11.00 i 14.00 – dostaniecie świeży, pachnący chleb, zwany przez niektórych „radzyńskim”.

Jeśli w środę udajecie się na rynek, zwracajcie uwagę na…własnoręcznie napisane ceny (najczęściej flamastrem na tekturce). Macie pewność, że sprzedawca to uczciwy gość i kupujecie pewny towar.

Na Orlętach najlepiej siadać na sektorze „białym”, tuż pod spikerską budką – macie najlepszą widoczność i nie musicie mocno wychylać się przy  rzutach rożnych.

Wybierając się na nasz autobusowy „dworzec”, uprzednio sprawdźcie w kilku źródłach rozkłady jazdy. Latem, jak latem, ale teraz…po co macie marznąć? Upatrzcie sobie „pewniaka”, rzućcie jeszcze okiem na „legendę”, odcyfrujcie te wszystkie literki i cyferki i …ruszajcie w daleki świat.

Jeśli masz kłopoty z rowerem, a zależy ci na szybkiej, solidnej i taniej naprawie, to poszukaj pana Adama na Koszarach. Tak, Cyklo Ski  też jak najbardziej.

Mógłbym dodać jeszcze dwa skróty:

1) jak idąc przez plac supermarketu, przejść szybciej w stronę „dwójki”

2) jak zbaczając z rowerowej ścieżki przy pośredniaku, wejść „od tyłu” na nasz Manhattan

…ale pewnie znacie.

Gdzie dostaniesz najsmaczniejsze drożdżówki, najlepsze pączki, gdzie zapłacisz najtaniej za fryzjera – informacji można mnożyć.  Gdy funkcjonował jeszcze kiosk obok kościoła MBNP mogłeś zamawiać płyty, książki a przesyłka była gratis. No, ale co było, a nie jest…

Zachęcam do podzielenia się ważnymi informacjami w komentarzach.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Wielki powrót absolutyzmu

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Magiczne słowa

Skomentuj