banner

(Co)Dzień Matki

Dzień matki zaczyna się rano w każdy dzień roku. I składa się na niego wiele drobnych wydarzeń. A także to, co dzieci sobie codziennie myślą i robią. Oto 15 przekonań moich dzieci (a być może także Waszych) na temat mamy (i taty trochę też):

1. Gorące napoje szkodzą rodzicom. Mama i tata chyba zresztą za nimi nie przepadają. Należy więc odwracać ich uwagę tak długo aż herbata lub kawa ostygną. Serwowane w temperaturze pokojowej i popijane po kilka łyków co 15 minut będą znacznie bardziej odpowiednie.

2. Z niewiadomych powodów to, co najmniej nadające się do jedzenia jest dla mamy idealnym posiłkiem. Na przykład uwielbia ogryzać kości. „Proszę mamusiu to specjalnie dla Ciebie. Kawałek z kością tak, jak lubisz. Cieszysz się?”

3. Jedzenie położone na talerzu rodziców jest smaczniejsze. Choćby wyglądało łudząco podobnie. I choćby to był zeschnięty naleśnik sprzed 3 dni, którego przez ten czas nikt nie chciał dojeść. Sprawdzone info.

4. Rodzice cierpią, gdy spędzają czas samotnie i w zamkniętym pomieszczeniu. By nie popadli w depresję należy więc walić do drzwi łazienki lub stojąc pod nimi wydawać odgłosy zarzynanego zwierzęcia. Mile widziana współpraca z rodzeństwem oraz próby włamania. Nie można przecież pozwolić, żeby możliwość spokojnego umycia lub zaspokojenia innych potrzeb związanych z higieną doprowadziła z kolei do przygnębienia i reakcji lękowej z powodu przedłużającego się do 5 minut osamotnienia.

5. Rodzice lubią odwiedzać placówki medyczne. Zwłaszcza podczas świąt i na urlopie. Jeśli nie udało się tym razem złapać zapalenia płuc lub innej solidnej infekcji, należy postarać się o złamanie, skaleczenie wymagające szycia albo tak przywalić w coś głową, żeby konieczne były oględziny lekarza.

6. Mama może wszystko. Skoro potrafi wymieszać jajko i mąkę tworząc ciekawą breję a potem zaczarować ją tak, że zmieni się w apetyczne ciasteczka… albo umie zrobić z dziurawej skarpetki wypchanego kotka – to znaczy że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Nie wiadomo dlaczego są rzeczy, których zrobienia odmawia. Może lubi te półgodzinne zawodzenie i pojękiwania. To musi być to.

7. Mama nie lubi rozmawiać przez telefon. Kiedy odbiera należy krzyczeć tak długo aż rozmówca sie zniechęci. To dla jej dobra.

8. Rodzice nie lubią czekolady i ciastek. Można zjeść ich porcję. Niech się nie zmuszają.

9. Mama może opowiedzieć historię o wszystkim. Spotkany pies? Sikorka? Misiek? Na pewno wie, jak się nazywa skąd sie wziął i kto zgubił w piaskownicy łopatkę.

10. Mama może jednocześnie gotować, zmywać, wyciągać farby, pomagać myć ręce w łazience… Nie ma tu żadnych ograniczeń.

11. Mama potrafi słuchać 3 osób na raz. Więc nie ma po co się trudzić aż skończy rozmowę z tatą. Albo z kimkolwiek innym.

12. Mama bardzo lubi odkurzać. Odkurza w różnych momentach dnia (kiedy się wgniecie w dywan kredę, kiedy się nakruszy ciastek, kiedy skończymy zabawę w darcie kartek). Zupełnie spontanicznie i bez powodu. Po prostu jest to jej hobby.

13. Rodzice lubią spać na okruchach. To dlatego ich łóżko jest najlepszym miejscem do jedzenia.

14. Mamy szafka zawiera wszystkie rzeczy potrzebne do prac plastycznych. Wszystkie. Jakie się tylko wymyśli. Jeśli mówi, że czegoś tam nie ma, należy poszukać samemu.

15. Rodzice uwielbiają laurki. Można się cały dzień tłuc z rodzeństwem i robić same wkurzające rzeczy. I laurka załatwia sprawę. No kto inny im takiego ślicznego kotka narysuje. No przecież.

Kochane mamuśki, już niedługo te laurki dostaniecie. Jak tatuś dzieciom przypomni. Tymczasem życzę Wam wszystkiego najlepszego. I poczucia humoru. Na każdy dzień matki.

MUZYCZNE RADZYNIANA 3. SŁAWOMIR czyli HANS.

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Futbol to opowieść

Skomentuj