banner

Lokalne upiększanie

Ostatnią sobotę działacze radzyńskiego oddziału Obozu Narodowo Radykalnego mogą uznać za aktywnie spędzoną, bowiem z ich inicjatywy powstał nowy mural w naszym mieście.

Od wczoraj mieszkańcy naszego miasta mogą podziwiać mural wykonany na murze Sanktuarium MBNP od strony rzeki. Malowidło ścienne przedstawia srebrną falangę, czyli symbol polskiego narodowego radykalizmu, wykonaną na zielonym tle.

Mural jest jednocześnie hołdem dla przedwojennych działaczy ONR-u, którzy swoją niezłomną postawą oddawali życie i ponieśli śmierć za ideę narodową, a także przedstawieniem swojej obecności w lokalnej społeczności dzisiejszych młodych, duchowych spadkobierców tej idei. Dlatego też, jeżeli ktoś z Radzynia lub okolic poczuwa się do rozwijania wartości takich jak Bóg, ojczyzna, honor, rodzina, tradycja i przyjaźń może przyłączyć się do tej organizacji i razem z jej członkami budować poczucie tożsamości narodowej w lokalnej społeczności.

Wczorajsze malowanie to także początek kolejnej inicjatywy ze strony radzyńskich narodowców. Na swoim profilu na FACEBOOKU zapowiadają kolejne prace o charakterze narodowym i patriotycznym.

Radzyniak (urlopowy)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z OJCEM MARIANEM OD HABSBURGÓW I WIELKOPOLANAMI OD PRZYGÓD W ŚWIAT

Skomentuj