banner

Na krańcu świata, cz. 37

Dał nam Pan Bóg „dojechać” szczęśliwie do dnia naszego święta – Matki Bożej Królowej Pokoju. Pracy było naprawdę sporo. Jeszcze miesiąc temu sam nie bardzo wierzyłem, że coś się uda. Cały ten czas towarzyszyła mi myśl-modlitwa zaczerpnięta od ks. Dolindo – „Jezu, Ty się tym zajmij”. Takie mam swoje, niewielkie przekonanie, że On to poprowadził.

Jutro po południu spodziewamy się grupy pieszych pątników z oddalonej od nas ok. 34 km Kellerowki. Ta pielgrzymka idzie corocznie do Oziornego z intencją wyproszenia łaski nowych powołań dla Kazachstanu. Jutro także zaczniemy nasze świętowanie (w wigilię święta Królowej Pokoju) od Mszy za zmarłych. Staje się ona stałym „wprowadzeniem” do naszego odpustu. A po kolacji rozpocznie się całonocna adoracja w kaplicy adoracji przy ołtarzu „Gwiazda Kazachstanu”.
Polecam te najbliższe dni Waszej modlitwie.

Na zdj. tytułowym: Plac celebry już gotowy. Udał się na nim postawić w ubiegłym tygodniu misyjny krzyż – pamiątkę misji parafialnych z Wielkiego Postu, które były zasadniczym duchowym naszym przygotowaniem do Jubileuszu 25- lecia poświęcenia naszego kościoła.

Część sanitarna też gotowa. To nasze polowe umywalki. Dla pielgrzymów i gości – by było gdzie umyć ręce przed obiadem. Będzie prawdziwy barszcz – ale prawdziwy, miejscowy. Łyżka staje. Na drugie nasze miejscowe ziemniaczki i duszona kapusta. Rarytas naszego szef-powara.
Dziś pojawili się pierwsi pątnicy. Siostry z parafii w Atbasarze. Pochodzą same z Filipin. Jutro będą brały udział w pieszej pielgrzymce z Kiellerowki. Powitał ich nasz św. Józef. Patron naszego przygotowania do Jubileuszu. Razem z nimi na zdjęciu ks. Wadim Biełokopytow. Miejscowy ksiądz studiujący obecnie w Rzymie. Biskup skierował go na ten miesiąc do naszej parafii do pomocy.
W ubiegłym tygodniu było kilka indywidualnych grup. Tutaj Siostry Miłosierdzia (od Matki Teresy z Kalkuty)
Jutro, w przededniu odpust i jubileuszu będziemy mieli całonocną adorację. Tak się prezentuje w nocy nasz ołtarz z zewnątrz przez okno.

Gadają na mieście

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Lustracja

Skomentuj