banner

Na krańcu świata, cz. 39

Szybkim krokiem zmierzamy do Prazdnika Mołodiożi. Będzie on trwał u nas od 13 do 17 sierpnia. Mamy zgłoszonych już prawie 220 uczestników. 

Są to młodzi ludzie ze wszystkich diecezji Kazachstanu, więc: Astana, Karaganda, Ałmaty i Atyrau – administratura apostolska. Główny motyw tegorocznego Święta Młodych – „Wiem w Kogo uwierzyłem”. Nasze zadanie – gospodarzy – zatroszczyć się przede wszystkim o sprawy zewnętrzne – więc wyżywienie, noclegi, przygotowanie zaplecza. Pewien stresik jest bo to wszak step i trochę daleko do sklepu, sprzętu. Więc trzeba gorąco się modlić i prosić Pana Boga, by nie przytrafiły się jakieś nieprzewidziane awarie. Dwie świnki już mamy zamówione – jutro „oddadzą życie dla Kościoła”. Pojutrze jedziemy do miasta po zakupy. Dziś szło sprzątanie pomieszczeń parafialnych, gdzie będą nocować dziewczyny.
W tych przygotowaniach dzielnie nam pomaga wolontariusz z Polski – Piotr. Własnie on przeprowadził rozmowę z jednym z naszych parafialnych małżeństw, z państwem Korczyńskimi. Myślę, że ta rozmowa jest warta wysłuchania, bez względu na wszelkie techniczne niedoskonałości nagrania.

cloud_stock_attachments

Serdecznie proszę o modlitwę w intencji naszego spotkania młodych w Oziornym.

Państwo Korczyńscy w czasie rozmowy z Piotrem.
Co to jest? Zgadujemy. Tak jest – półki na buty w meczecie.

Zagubienie

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Wielka draka na radzyńskim cmentarzu

Skomentuj