banner

Najcenniejsze co mamy

Od chwili urodzenia na tej płaszczyźnie istnienia wmawia nam się wiele kłamstw. Od początku wmawia się nam, że ważne jest aby słuchać dorosłych, wmawia się nam, że edukacja jest ważna i trzeba się uczyć, wmawia się nam, że stopnie w szkole są ważne, że ocena naszego zachowania jest ważna.

Potem do tych fałszerstw dokłada się kolejne i wmawia się nam, że bezpieczeństwo jest ważne, że polityczna poprawność jest ważna, że wolność jest ważna. Bez wyjaśniania czym właściwie są te wszystkie rzeczy, bez tłumaczenia, bez umieszczenia ich w odpowiednim kontekście. Potem bardzo szybko uczymy się, że ważne, naprawdę ważne są pieniądze. Bo nic innego jak pieniądz nie wpływa na ludzi, nie wzbudza poczucia bezpieczeństwa, nie wzbudza poczucia istotności, a jego brak budzi strach i lęk.

Tymczasem ważne jest to czemu wagę nadamy. Lub ktoś inny przekona nas, że temu właśnie wagę nadać musimy. I to co ważne decyduje o naszym działaniu, bo tylko działanie ma sens i tylko ono się liczy.

Ale czy jest ważne? Zależy czy nadamy mu wagę. Ale właściwie jak nadajemy wagę czemukolwiek? Co sprawia, że to akurat uznajemy za ważne, a coś innego już nie?

To teraz uważaj Czytelniku, zdradzę Ci pewien Sekret. To bardzo oczywiste, ale nikt o tym nie mówi. To jest tak oczywiste, że wszyscy myślą, że to wiedzą, ale jednak mało osób to Rozumie. Tymczasem Zrozumienie tego zjawiska jest kluczowe, najważniejsze można by rzec i dlatego nadaj temu wagę.

Wmawia się nam, że pieniądz jest cenny, że szlachetne metale są cenne, że kamienie szlachetne są cenne, że zabawki i gadżety są cenne. Bzdury. Najcenniejsze co dostajemy na tej płaszczyźnie istnienia są dwie rzeczy. I są to Twój CZAS i Twoja UWAGA.

Na co poświęcasz swój Czas i swoją Uwagę w Twoim życiu – Wzrasta, a od czego odwracasz swój Czas i swoją Uwagę – Umiera. To podstawowe Kosmiczne Prawo Troski. Innymi słowy to o co się Troszczysz, czyli czemu poświęcasz swój Czas i Uwagę – Wzrasta, a o co przestajesz się Troszczyć, czyli od czego odwracasz swój Czas i Uwagę – Umiera.

Kiedy spędzasz swój Czas przed telewizorem z piwem w ręku właśnie na to poświęcasz Czas i Uwagę. I nie dziw się, że tego właśnie masz najwięcej w swym życiu i nie dziw się, że życie rodzinne rozłazi Ci się w rękach, że brak Ci środków do życia, że masz problemy w pracy. Jeśli swój Czas i Uwagę poświęcasz na martwienie się i problemy, nie dziw się, że zmartwień i problemów masz najwięcej wokół siebie. Bo na co poświęcasz Czas i Uwagę – Wzrasta, a od czego odwracasz Czas i Uwagę – Umiera. Odwracasz swój Czas i Uwagę od rodziny, bliskich, żony/męża i dzieci? Nie dziw się, że stają się takie jakie się stają.

Pamiętaj, to jest proste, ale niełatwe. Bardzo często mylimy prostotę z łatwością i odwrotnie. A tymczasem to dwie bardzo różne od siebie zjawiska.

Bądź uważny na co poświęcasz swój Czas i Uwagę, to najcenniejsze co masz. I pamiętaj, wiele jest zjawisk, które będą walczyły o Twój Czas i Twoją Uwagę. Zastanów się czy warto im to poświęcać, filtruj informacje i bodźce napływające z otoczenia, nie wszystkie zasługują na to aby się o nie Troszczyć.

Pomyśl czego naprawdę Chcesz i o to zacznij się naprawdę Troszczyć. I nie chodzi o to co MÓWISZ, że chcesz, słowa nie mają wartości, chyba, że poparte są Czynami. To definiuje Troskę, Twoje Czyny pokazują Ci o co naprawdę się Troszczysz. Zastanów się czy robiłeś i robisz to Świadomie, czy jednak dałeś się nabrać i robisz coś, co ktoś Ci wmówił, że robić masz. Nie bój się przyznać przed samym sobą, że zostałeś oszukany, to pierwszy krok do Uzdrowienia i uwolnienia się od kłamstwa. Potrzeba Odwagi do tego, bo tylko tchórze tkwią w strachu i przekonaniu, że mają rację i nigdy się nie mylą.

Kim jesteś? Po czynach siebie poznasz.

Mariaż

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Młyny, część 2

Skomentuj