banner

Pięć stów

PiS do nieuków dotarł najkrótszą drogą – obiecując po pięć stów miesięcznie na nową flaszkę w nagrodę za osiągnięcia prokreacyjne” – takie pogardliwe wobec Polaków słowa jednego z pisarzy, którego nazwiska z litości nie wymienię, opublikowała w tym tygodniu „Gazeta Wyborcza” (jeden z komentatorów pięknie napisał: „Za 500 zł można kupić np. butelkę Château Cos d’Estournel – ale wątpię, żeby taki cham jak …… miał o tym choćby cień pojęcia”).

Nie ma co owijać w bawełnę: oni nas po prostu nienawidzą. Nie akceptują naszego prawa do wybrania takiego składu sejmu i senatu, jaki w październiku wybraliśmy. Samodzielne rządy PiS to coś, co nie mieściło im się w głowie, więc nagonka na nowy rząd na ekranach TVP, TVN i Polsatu przybiera na sile każdego dnia. Wściekłość „nadludzi” gardzących własnymi rodakami skupia się też na prezydencie Andrzeju Dudzie.

Nie mam też złudzeń – oni się nie zmienią. „To co nas podzieliło to się już nie sklei” – cytowałem już kiedyś te słowa z wiersza Jarosława Marka Rymkiewicza. Ktoś spyta: a jak się w tej sytuacji zachowywać? Tu przychodzi mi do głowy inny cytat z klasyka (tym razem Antoni Słonimski) – „Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie”. I rób swoje, za wszelką cenę rób swoje.

Czasochłonny mord

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Dobry człowiek

komentarze 4

 1. Dariusz Magier
  05/12/2015

  – Panie marszałku, a jaki program tej partii?
  – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

 2. yzzum
  06/12/2015

  Ma Pan racje propaganda w TVN i TVP aż bije po oczach. Co innego inne niezależne(zawsze zastanawiałem się od czego) telewizje. Bodajże w czwartek telewizja Republika sonda sms – owa „czy sędzia Rzepliński powinien podać się do dymisji” 99 % za reszta przeciw. Teraz co do nienawiści. Naprawdę chce Pan to wszystkim wmówić czy tylko po prostu sam Pan to wierzy . Bez względu na wariant pierwszy czy drugi proponuję spacer po świeżym powietrzu kilka głębokich wdechów. Nie zakłamie Pan rzeczywistości. Kampania się skończyła – wyszli z „szafy” Ziobro, Macierewicz, Kamiński” i zaczęli juz politykę miłości i wprowadzają „demokratyczny pakiet dla opozycji”. Tak na marginesie interesuje mnie prostego człowieka jak Pan człowiek z kulturą związany zapatruje się na nowo powstałe stanowisko przy ministrze kultury na którym to człowiek ma przeglądać spektakle teatralne i opiniwać które są właściwe a które nie. Chyba to już kiedyś było i nazywało się -cenzor.

 3. Adam Świć
  07/12/2015

  Jedyna riposta jaka przychodzi mi do głowy to cytat z Woody’ego Allena (zresztą z artykułu powyżej): „Fakt, że jestem paranoikiem, nie oznacza jeszcze, że cały świat nie sprzymierzył się przeciwko mnie”.

 4. yzzum
  08/12/2015

  No cóż… to zdrowia życzę.

Skomentuj