banner

Rzeczywistość

Jak to w ogóle jest, że ludzie w Polsce noszą te niemowlęta do chrztu? Powinni chyba dać wolny wybór.

Czemu to służy współcześnie? Czy rzeczywiście jest dobre dla duszy dziecka, żeby było ochrzczone, jeżeli jego rodzice i rodzice chrzestni mówią tylko słowa przysięgi, a nie mają jej w sercu? Dlaczego nie mają jej w sercu? Trzeba by spytać dziadków, nie?
I tak dalej.

Teatr społeczny. Bo co ludzie powiedzą? Wiara? No, niektórzy to podobno wierzą.

W Polsce – jak kto chce. Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. I tak w koło Macieju. Alleluja i do przodu! Na kremówki. Chwyćmy się za ręce. Jutro już nas nie będzie dla siebie nawzajem.

A potem się dziwimy – dlaczego jak PiS da 500 złotych, to ludzie robią dzieci, a jak ksiądz mówi o zakazie aborcji, to jeszcze na złość kiwają głowami.

Do czego to wszystko prowadzi? Wielka Polska Katolicka! Krzyczymy i robimy kółeczko. Nabuzowani szukamy lidera. Walka na pięści? Lepsze to niż smutek i beznadzieja.

Rzeczywistość – jest, jaka jest. Kiedy piszę te słowa, pies się przeciąga, a niebo pochmurnieje.

No, już mi trochę lepiej.

Trzeba iść dalej.

Na krańcu świata, cz. 26

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

5 lat portalu – 5 wspomnień redaktora stażysty

Liczba komentarzy 1

 1. szaniec
  02/12/2017

  Zrozumieć Chrzest Św., moment, kiedy dziecko otrzymuje z rąk księdza ten Sakrament. Co się wtedy dzieje?
  Kiedy Pan Jezus wisiał na krzyżu, jeden z żołnierzy rzymskich, poganin, który później zostanie nazwany imieniem Longinus, przebija włócznią bok Zbawiciela. Tryska z boku krew i woda, która kropi tego żołnierza, jednocześnie go oczyszczając. Wlana jest w niego Łaska Wiary i ten natychmiast nawrócił się. Pierwszy ochrzczony. Później, ten żołnierz, porzucając mundur, staje się męczennikiem za Wiarę.

  Dlaczego jest potrzebny Chrzest Św.?
  Pan Bóg, kiedy stworzył człowieka, w swej miłości dał mu dary, które można podzielić na:
  – naturalne tzn. dusza, ciało, rozum, różne talenty i wolną wolę.
  – pozanaturalne, czyli wiedza o Panu Bogu, idealna relacja między rozumem w wolną wolą i nieśmiertelność.
  – ponadnaturalne, do których zalicza się absolutnie najważniejsza- Łaska uświęcająca, czyli innymi słowy, łączność z Panem Bogiem.
  Adam i Ewa poprzez nieposłuszeństwo utracili wszystko oprócz darów naturalnych. W ten sposób oni i ich potomstwo stali się śmiertelni, odtąd wola ludzi często sprzeczna jest z ich rozumem, a my sami mamy skłonność do grzechu. Rodząc się, człowiek nie umie nic i nie ma żadnej wiedzy. Jeśli ktoś go nie nauczy, jeśli nie przekaże mu nauki-sam nie zrobi nic.

  Dygresja: Rodzice, ach ci kochani rodzice.

  Przede wszystkim jednak brakuje Łaski uświęcającej, która jest koniecznie potrzebna do zbawienia. Jeśli zatem po urodzeniu człowiek nie ma łączności z Panem Bogiem, to jest wystawiony na działanie zła. Wtedy właśnie za wolą rodziców, przychodzi z pomocą Kościół, Mistyczne Ciało Chrystusa, a w imieniu tegoż Kościoła ksiądz, który Sakramentem Chrztu gładzi grzech pierworodny i przywraca człowiekowi Łaskę uświęcającą, a jednocześnie wyrywa duszę z mocy diabła.
  Zatem pytanie brzmi nie czy, tylko kiedy? Jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki. Dziecko, które umrze bez chrztu, mając grzech pierworodny i nie mając Łaski uświęcającej, nie będzie mogło oglądać Pana Boga w Niebie. Trafi do miejsca (limbus puerorum), które jest częścią piekła, ale ponieważ nie miało grzechów uczynkowych, więc nie będzie cierpiało męki. Podobnie jest z dziećmi, które zostały poddane aborcji. Też nie będą oglądać Pana Boga. Kliniki aborcyjne nie są fabrykami aniołków.
  Dzieci zmarłe, które były ochrzczone, nie mając grzechów uczynkowych, natychmiast trafiają do Nieba.

  Taka jest rzeczywistość. Kiedy piszę te słowa, myślę o dzieciach poddanych aborcji i nieochrzczonych.

Skomentuj