banner

Przed tronem Matki Bożej, dzień 12 (ost.)

Moglibyśmy zaśpiewać to już jest koniec nie ma już nic, ale to nie do końca prawda. Faktycznie dziś już koniec naszej wędrówki, ale powracamy z nowymi doświadczeniami, znajomościami, świadectwami i przeświadczeniem, że było warto , z przeświadczeniem że za rok kolejny raz wyruszymy o tej porze w drogę.

To koniec wędrówki, ale nie pielgrzymki codzienności z naszym pielgrzymkowym hasłem,, Idźcie i głoście z Maryja”. Wstaliśmy dziś o 4.00, szybciutko wyruszyliśmy o 4.40 na trasę. Pokonaliśmy 8 km, aby dojść do upragnionego celu. Nasza grupa ok 7.00 weszła z radością i śpiewem pod wały klasztoru.

Tam powitało nas i przedstawiło nasza grupę Kierownictwo Pielgrzymki z księdzem biskupem Kazimierzem Gurdą i gośćmi. Na znak chwały Bogu i Matce Najświętszej położyliśmy się krzyżem. Następnie weszliśmy przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej zawierzając jej siebie oraz pozostawiając swoje serca, te prawdziwe i te na turkusowym papierze, bo taki jest kolor naszej grupy. Nasza grupa była jedną z większych grup w kolumnie bialskiej liczyła 126 osób, ale dziś wsparli nas Pielgrzymi Duchowi z Radzynia, którzy do nas dotarli.

O 9.00 odprawiona została msza święta na wałach jasnogórskich. O 15.00 nastąpiło uroczyste rozwiązanie grupy, podziękowanie poszczególnym służbom oraz księżom. O 21.00 zamierzamy wybrać się na apel do kaplicy Cudownego Obrazu. Pielgrzymka to czas przede wszystkim łaski, łamania barier, oraz pokonywania swoich słabości. Pielgrzymka to czas odpoczynku od problemów , codzienności oraz zastanowienia się nad sobą i podjęciem zmian.

Z całego serca zapraszamy wszystkich chętnych na ten szlak pielgrzymkowy, nie bójcie się że nie dacie rady, że nie macie z kim ( Macie nas) że może nie jesteście wierzący albo Wam się nie chce. Zaryzykujcie! I jak mówił papież Franciszek na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – ,, Wstańcie z kanapy… Czas,który teraz przeżywamy nie potrzebuje młodych kanpowych , ale młodych ludzi w butach najlepiej wyczynowych” Jeśli masz skarpetki i adidasy albo sandały to je zakładaj i ruszaj za rok z nami. Potrzebujemy i czekamy na Was .

Całą pielgrzymkę, specjalnie dla czytelników radzyninfo.pl relacjonowali pielgrzymi: Kinga Marzęda, Mateusz Jurkowski, Mateusz Śliwińki oraz Monika Grzeszuk – dziękujemy!

 

Boże błogosław Węgrów – słowo na 15 sierpnia

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Męki

Skomentuj