banner

Życie wymyka się spod kontroli

Czym są genetycznie modyfikowane organizmy GMO? To organizmy inne (mikroorganizmy, rośliny i zwierzęta), których geny zostały sztucznie zmienione w taki sposób, który nie zachodzi w warunkach naturalnych.

Organizmy transgeniczne są genetycznie zmienione, do których wystawiono geny pochodzące od innych gatunków. W organizmy takie wbudowano fragmenty obcego dla nich DNA. Pomidory z genomu ryby, ziemniaki z genami meduzy, karpie i ryż z ludzkimi genami, sałata z genami szczura, soja i kukurydza z genami bakterii –  to niektóre przykłady takich modyfikacji. Zmiany takie nie nastąpiły w warunkach naturalnych.

W jaki sposób się je tworzy? Obce geny wprowadzane są do komórek zarodkowych przy użyciu agresywnych wirusów lub poprzez wstrzeliwanie za pomocą specjalnych działek. Działania te są bardzo nieprecyzyjne i tylko kilka procent ulega modyfikacji. Powstaje konieczność oddzielenia ich od nie zmodyfikowanej reszty. Aby można było tego dokonać, zamiast jednego genu wprowadzane są co najmniej dwa. Ten dodatkowy gen uodparnia zmieniony organizm na antybiotyki.

W jakim celu się je tworzy? Stara się zmienić zawartość składników odżywczych w roślinach lub nadać im nowe cechy,których one nigdy wcześniej nie posiadały, uodparniają rośliny na środki chemiczne np. ROUNDAP, silnie trujący herbicyd, który zabija wszystkie inne rośliny i bardzo wiele zwierząt. Skutkiem jego stosowania jest prawie całkowite wytrucie organizmów glebowych i zatrucie wód. Zmieniają rośliny w taki sposób, że nasiona z nich uzyskiwane nie wykiełkują. Uzależnia to rolników i zmusza do tego, by co roku kupowali nowe nasiona.

WSZYSTKIE TE DZIAŁANIA NIE SŁUŻĄ RATOWANIU ŚWIATA PRZED GŁODEM ANI ROLNIKOM W ICH PRACY.

Nie dajmy się oszukać. Tu chodzi o zysk. Tylko to się dla nich liczy. Firma Monsanto przygotowała nasiona GMO pod uprawę na gleby, którego pH jest kilkanaście razy za wysokie. Te wyjątkowo bogate instytucje są w stanie zrobić wiele , by ukryć swe prawdziwe intencje.

Od dziś we wtorki: Dawno temu nad rzeką Białą, cz. 18

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Makabra

Liczba komentarzy 1

  1. yzzum
    15/06/2016

    OJEJ to może faktycznie niech lepiej pisze Pani o Petru i jego związkach z KGB.

Skomentuj