banner

Ogłoszenia parafialne (6.-12. IX)

Dzisiejsze ogłoszenia z radzyńskich parafii.

Parafia św. Trójcy

 1. Dziś Msze Święte w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30, 9.50, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.00 suma, 15.00 (z udziałem młodzieży) i o godzinie 17.00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.
 3. W najbliższy poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej odbędzie się spotkanie służby liturgicznej. Zapraszamy ministrantów, lektorów oraz kandydatów do służby liturgicznej.
 4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczorowej zapraszamy młodzież na spotkanie Katolickiego stowarzyszenia Młodzieży.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej. Skierują do nas Słowo Boże, a my będziemy mieli okazję wesprzeć tę wyższą uczelnię kształcącą kapłanów na potrzeby naszej diecezji ofiarami. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby seminarium.
 6. W ubiegły wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej d/s. Ekonomicznych. Podsumowaliśmy remont wikariatu, omówimy sytuację ekonomiczną Parafii. Rada przyjęła szczegółowe rozliczenie przychodów i rozchodów. Przypominamy, że stan kasy parafialnej na początku roku kalendarzowego z uwzględnieniem ofiar złożonych w czasie kolędy, wynosił: 171 631 zł. Na zakończenie I kwartału w kasie było już 176 807 zł., a na zakończenie II kwartału plus rozliczenie remontu wikariatu stan kasy wyniósł 110 516 zł. Rada Parafialna d/s. Ekonomicznych zadecydowała, że jeszcze jesienią tego roku zostanie wykonana rozbudowa i przebudowa garaży, a od wiosny roku przyszłego rozpoczniemy remont parkanu wokół kościoła.
 7. W ostatnią środę 2 września odbyło się spotkanie Rady Parafialnej d/s. Duszpasterskich. Na spotkaniu omówiliśmy formę przygotowania młodzieży do bierzmowania. Szczegóły ustaleń zostaną podane na spotkaniu z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami za dwa tygodnie w III niedzielę miesiąca.
 8. Przy naszej parafii w budynku dawnej plebanii funkcjonuje świetlica dla dzieci. Od 1 września czynna będzie” od poniedziałku do soboty w godzinach od 16.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 12.00.
 9. W ubiegłą niedzielę w autokarowym wyjeździe na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej wzięło udział 80 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafię na tym modlitewnym spotkaniu.
 10. Zarząd Oddziału NSZZ „Solidarność” w Radzyniu Podlaskim organizuje wyjazd na XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 19-20 września 2015r. Koszt pielgrzymki 30zł.od osoby. Program na plakacie przed kościołem. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oddziału NSZZ „Solidarność” w Radzyniu Podlaskim przy ul. Jana Pawła II 2, od poniedziałku do piątku ,w godzinach 9 -14 (zapisy przyjmujemy do 16 września).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem najnowsze numery Podlaskiego Echa Katolickiego i Tygodnika Parafialnego.
 12. „Bóg zapłać” za ofiarę na misje: KRK z ul. Partyzantów, zel. Jadwiga Gomółka – 150 zł.
 13. W ostatnich dniach odeszli z tego świata: Ryszard Stadnicki, Irena Mańko. Pomódlmy się w ich intencji, za zmarłych kapłanów, za zmarłych z naszych rodzin, osoby nam bliskie, które Bóg powołał do siebie.

***

Parafia św. Anny

1. Na Jasnej Górze w Częstochowie Dożynki Ogólnopolskie

2. Dzisiaj o godz. 18.00 w Oranżerii Radzyńskiej odbędzie się koncert „Młodzi Bohaterom” w 70r. powstania WIN organizowany przez RASIL Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, WIN – Inspektorat Radzyń i Młodzież Wszechpolską – Organizatorzy zapraszają

3.  Dzisiaj w naszym kościele

– o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi

– po sumie Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją

4.We Wtorek Matki Bożej Siewnej

– Święto Narodzenia NMP

– Uroczystości Dożynkowe Diecezji Siedleckiej w Woli Gułowskiej o      godz. 12.00

– Jedziemy do Matki Bożej z wieńcami dożynkowymi

– z naszej parafii reprezentować nas będzie Zbulitów

– Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00

 1. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18.00.
 1. W Czwartek – 10 miesiąca – Modlitwa za Ojczyznę – za ofiary II wojny światowej – Obrońców Ojczyzny.
 1. W  Piątek – modlitwa wypominkowa  za zmarłych z Koronką do Miłosierdzia Bożego od. godz. 17.00 i miesięczna Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 1. W najbliższą niedzielę – 13 miesiąca Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Św. wieczorowej po godz. 17.00

– Przybędzie do nas Delegat WSD z Siedlec – Opola, aby zebrać ofiary na tacę – na pomoc Seminarium

 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Władysława Grochowska – l. 82 z ul. Konopnickiej

+ Andrzej Kowalik – l. 40 ( brat ks. Tomka ) z ul. Partyzantów róg Leśnej  – jego pogrzeb 8 września, o godz. 15.00 w naszym kościele – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

***

Sanktuarium MBNP

 1. We wtorek Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (MB Siewnej), msze św: o 6.30,9.00, 11.30,16.00 i 18.00
 2. KSM ma spotkanie w poniedziałek o godz. 18,00.
 3. W dniach 2-4 października 2015 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Kresy II Rzeczypospolitej.  KOSZT – 640 zł/ + 25 EURO / os. Cena zawiera : 2 noclegi pokoje 2 osobowe z łazienkami, 3 śniadania, 2 kolacje, 2 obiady, przejazd autokarem o podwyższonym standardzie, ubezpieczenie NNW i KL w Polsce i na Białorusi, usługa przewodników miejscowych, usługa pilota na całej trasie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wiza białoruska. UWAGA ! Każdy uczestnik powinien posiadać paszport ważny do dnia 31.12.2015, 1 zdjęcie kolorowe typu paszportowego wypełniony wniosek wizowy w załączeniu. Zapisy i informacje: Ks. Zbigniew Rozmysł  (zr_ost@go2.pl)
 4. W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św
 5. W piątek o 17,00 adorację prowadzi Rodzina Serca Pana Jezusa.
 6. Młodzież, która pragnie przygotować się i przyjąć w tym roku szkolnym bierzmowanie, przychodzi w najbliższy piątek o godz. 18,00 na mszę św. Potem spotkanie organizacyjne.
 7.  W Zbuczynie w najbliższą sobotę jest organizowany Powakacyjny Dzień Wspólnoty. Z naszej parafii wszyscy uczestnicy OAZY biorą w tym udział. Wyjazd w sobotę o godz. 9,00; powrót około 16,00. Zapisy i informacje po tej mszy św. w zakrystii u księdza Grzegorza.

   

 8. Chrzty za tydzień na sumie. Konferencja i podpisywanie aktów w sobotę po mszy św. o 18,00.
 9. . W niedzielę 13 września.  Różaniec Fatimski po mszy św. o godz. 18,00.
 10. Schola dziecięca ćwiczy w sobotę o 9,30, w środę chór po mszy św. o 18,00. Zapraszamy też kandydatów.
 11. Szkoła Muzyczna YAMAHA, Plac Wolności 11 ogłasza zapisy na nowy rok szkolny. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową szkoły.
 12.  Zarząd Oddziału NSZZ „Solidarność” w Radzyniu organizuje wyjazd na 33 Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 19-20 września 2015 r.

  W programie :Apel Jasnogórski, Droga Krzyżowa, czuwanie modlitewne w Kaplicy Cudownego Obrazu i Msza św. Koszt pielgrzymki 30zł.od osoby. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Oddziału przy ul. Jana Pawła II 2, od poniedziałku do piątku ,w godzinach 9 -14 (zapisy są przyjmowane do 16 września). Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.

XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

XXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

Skomentuj