banner

Z parafii Św. Trójcy

We wtorek 15 sierpnia przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwaną Świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz: 7.00, 8.30, 9.50, 12.00 i 17.00. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy Świętej.

1.Przypominamy, że od od Uroczystości Świętych Joachima i Anny przez cały miesiąc modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych miłosiernemu Bogu w wypominkach. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30.

2. Przeżywamy sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcamy do podejmowania przynajmniej na ten czas zobowiązań abstynenckich. Dla wzmocnienia swojego postanowienia i wyproszenia sobie Bożej pomocy, wpisujmy się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Jest ona wyłożona na stoliczku przed ołtarzem.

3. Przypominamy, że przy naszej parafii między budynkiem starej plebanii i wikariatu funkcjonuje biblioteka parafialna. Czynna jest w drugą i czwartą niedzielę miesiąca w godz. od. 9.30 do 10.30. Obsługiwana jest przez wspólnotę Legion Maryi. W swoim księgozbiorze posiada ciekawe książki religijne, historyczne i z literatury pięknej. Zapraszamy.

4. Sanktuarium Maryi Panny Wniebowziętej w Leśnej Podlaskiej zaprasza na uroczystości odpustowe w dniach 14-15 sierpnia. Wyjazd we własnym zakresie. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

5. Sanktuarium Maryi Panny Wniebowziętej w Leśnej Podlaskiej zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Różańcowych w dniach 26-27 sierpnia. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Wzorem lat ubiegłych na tę pielgrzymkę organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy na sobotę 26 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy 10 zł. za autokar i 5 zł. na pokrycie kosztów organizacyjnych (posiłek, prelegenci, materiały formacyjne). Zapisy do 20 sierpnia.

6. Msze Święte na nowy rok kalendarzowy 2018 będzie można rezerwować, podobnie jak w ubiegłe lata, od 1 września.
Bardzo prosimy, by zarezerwowane Msze Święte potwierdzać na dwa tygodnie przed terminem. Prawidłowość wpisania intencji można sprawdzać na tablicy ogłoszeń przed kościołem, w tygodniku „Trójca” i na stronie internetowej parafii. O dostrzeżonych błędach w sformułowaniu intencji zgłaszać kapłanom.

Radzynianka w pielgrzymkowej centrali

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Głosić Chrystusa wraz z Maryją

Skomentuj