banner

Z parafii św. Trójcy

Wszystkim Szanownym Gościom i Naszym Parafianom z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia, pogody ducha, mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych zadań i w zmaganiu się z trudnościami, doświadczania bliskości Boga i ludzkiej życzliwości oraz spełnienia wszystkich dobrych marzeń.

 1. Serdecznym „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim, którzy przysłali naszej wspólnocie parafialnej i nam kapłanom życzenia świąteczne.
 2. Dziś następne Msze Święte o godz.: 9.50, 11.00, 12.00 (Chrzcielna), 15.00, 17.00.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godz.: 7.00, 8.30, 9.50, 11.00, 12.00, 15.00, 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkoły katolickie w naszej diecezji.
 4. W Wielki Czwartek Ks. Jacek Golbiak – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej otrzymał tytuł Kanonika Kapituły Garwolińskiej. Księdzu profesorowi Jackowi składamy serdeczne gratulacje.
 5. Dziś swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii kończy Diakon Kamil Stańczyk. Księdzu Diakonowi Dziękujemy za gorliwą posługę w naszej parafii i piękne świadectwo wiary. Na ostatnie tygodnie przygotowań do święceń kapłańskich życzymy obfitości Bożych łask, światła Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej.
 6. W tym tygodniu wypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 6.30 i przed Mszą Świętą wieczorową od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 7.00 i przed Mszą Świętą wieczorową od godz. 17.00.
 7. Komicjum Legionu Maryi Matki Bożej Królowej Wszechświata przy Parafii Trójcy Świstaj w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza wszystkich członków czynnych i wspomagających oraz parafian na doroczną uroczystość Legionu Maryi ACIES, która odbędzie się 2 kwietnia (w najbliższą sobotę). W programie uroczystości: od godz. 9:30 modlitwy wstępne Legionu Maryi i różaniec, a o godz. 10.00 Msza Święta w intencji, aby Maryja była bardziej znana i kochana, w czasie której nastąpi uroczyste odnowienie osobistego poświecenia się Najświętszej Dziewicy przez legionistów. Dokładny program uroczystości na zaproszeniu wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
 8. W najbliższą sobotę, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia, zapraszamy do naszego kościoła, jako kościoła stacyjnego, na „Wieczór Miłosierdzia”. Wieczór rozpocznie się o godzinie 20.00. W programie: refleksja nad Bożym Miłosierdziem w oparciu o Dzienniczek Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Koronka do Bożego Miłosierdzia, śpiewy i modlitwy. Wieczór Miłosierdzia zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 9. Przyszła niedziela w Kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez „Caritas” Diecezji Siedleckiej.
 10. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Przypominamy, że przez cały Rok Miłosierdzia, w naszym kościele, jako kościele stacyjnym, po Mszy Świętej o godz. 15.00 do Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego, następnie przez pół godziny adoracja w ciszy, a kolejne pół godziny adoracja o tematyce Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wspólnoty.
 11. Przypominamy, że w każdy piątek do końca Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w naszym kościele, jako kościele stacyjnym jest realizowany następujący program duszpasterski: O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja w ciszy do Mszy Świętej wieczorowej o godz. 18.00. W godzinach od 15.00 do 18.00 w konfesjonale miłosierdzia pełni dyżur kapłan – spowiednik. Zachęcamy do nawiedzania kościoła w tym czasie i osobistej adoracji. Zachęcamy także do korzystania z sakramentu pokuty, zwłaszcza te osoby, które lubią spowiedź w ciszy i chciałyby, by kapłan mógł poświęcić im więcej czasu.
 12. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Złożono 5430 zł. Lista ofiarodawców zbiorowych, indywidualnych i anonimowych jest wywieszona na tablicy ogłoszeń i będzie opublikowana w najbliższym numerze Tygodnika Parafialnego.
 13. „Bóg zapłać” Księdzu Michałowi i współpracownikom za wykonanie Grobu Pańskiego i Ołtarza Wystawienia zwanego „Ciemnicą”. Stolarkę wykonał Pan Andrzej Zbaracki, transportem posłużył Pan Paweł Dmitruk, a w pracach pomagali Państwo Marta i Piotr Skowron.
 14. Składamy podziękowania wszystkim za prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu i udział w celebracji Triduum Paschalnego: straży pożarnej, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej.
 15. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w budynku parafialnym, w dawnej plebanii, wspólne spotkanie wielkanocne: Rady Parafialnej d/s. Duszpasterskich i Rady Parafialnej d/s. Ekonomicznych.
 16. Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz Komitet Organizacyjny serdecznie zapraszają na l Zjazd Wszystkich Absolwentów Radzyńskiego Liceum, który odbędzie się 11 czerwca 2016 r. Zapisy już tylko do 31 marca 2016. Niezbędne informacje można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły

95. rocznica urodzin księdza Franciszka Blachnickiego (24 III 1921)

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Program wizyty Ojca Świętego w Polsce

Skomentuj