banner

Z parafii Świętej Trójcy

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych.

1.Dziś rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Zachęcamy do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, w parafii i w kraju. Przynajmniej na okres Wielkiego Postu składajmy przyrzeczenia abstynenckie. Dla wzmocnienia się w swoich decyzjach, uproszenia sobie szczególnej Bożej pomocy i dania dobrego przykładu innym, swoje przyrzeczenia wpisujmy do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Jest ona wyłożona na stoliku pod chórem.

2. Przypominamy, że w sobotę 24 lutego w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Kół Różańcowych. Bardzo prosimy, by zelatorki i zelatorzy składali dziś w zakrystii listy chętnych do udziału w kongresie ze swoich kół.

3. „Bóg zapłać” Panu Pawłowi Dmitrukowi, który bezpłatne wyciął trzy drzewa z placu przykościelnego i uprzątnął gałęzie. Także Pan Paweł bezpłatnie wykonał prace przy drzwiach do kościoła, które ostatnio trudno się zamykały.

4. Jutro (12 lutego) ekipa archeologów z Torunia w liczbie około 8 osób na czele z Panią profesor Małgorzatą Grupa rozpocznie prace archeologiczne i porządkowe w południowej krypcie naszego kościoła. Prace potrwają do najbliższego piątku włącznie. Jeśli są osoby, które w którymś z tych dni byłyby gotowe jako wolontariusze pomóc w pracach, prosimy by zgłaszały się do zakrystii.

5. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 6.30. 9.00, 11.00 i 18.00. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Znaczy to, że w tym dniu nie tylko nie spożywamy pokarmów mięsnych, ale jemy tylko jeden raz do syta. Wolno posilić się dodatkowo dwa razy po trosze.

6. W środę popielcową (14 lutego) o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny w okresie II wojny światowej w 76 rocznicę powstania Armii Krajowej. Na Mszę Świętą inaugurującą obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w powiecie radzyńskim zapraszają Starosta Radzyński i I Liceum Ogólnokształcące. Po Mszy Św. przejdziemy pod pomnik na Placu Wolności, gdzie wspólnie zapalimy 76 zniczy jako wyraz naszej pamięci i wdzięczności wobec bohaterów za przelaną krew.

7. W okresie Wielkiego Postu „Gorzkie Żale” będą śpiewane w niedziele po sumie sprawowanej o godz. 12.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych pokutnych nabożeństwach. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

Caritas rozpoczyna akcję „Jałmużna Wielkopostna 2018”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z sanktuarium MBNP

Skomentuj