banner

Pożegnania w Św. Trójcy i zmiany personalne

Dziś, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 w kościele Św. Trójcy, w trakcie  której wierni podziękują księdzu kanonikowi proboszczowi Andrzejowi Kieliszkowi oraz księdzu wikariuszowi Michałowi Burdachowi za wieloletnią posługę duszpasterską.

Ks. Michał Burdach z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie święcenia otrzymał 18 czerwca 2011 roku. Z dniem l lipca przejdzie na urlop zdrowotny z zamieszkaniem w Siedlcach.

Dekretem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy z dnia 16.06.2018 r. od 1 lipca urząd proboszcza obejmie ks. kan. Krzysztof Pawelec, obecny proboszcz parafii w Grębkowie. Dotychczasowy proboszcz, ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek będzie pełnił tę posługę do końca czerwca. Od 1 lipca obejmie parafię pw. Podwyższenia Krzyża w Łukowie oraz dekanat łukowski II.

 

***

Przypominamy nasz wywiad z odchodzącym ks. proboszczem:

Najlepiej wychodzi się na posłuszeństwie- wywiad z proboszczem parafii Świętej Trójcy, ks. Andrzejem Kieliszkiem

 

Ks. mgr Michał GOSK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trąbki i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Ks. mgr lic. Rafał KORNILAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.

Ks. mgr Arkadiusz MARKOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Gończyce i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Był koordynatorem ŚDM rejonu parczewskiego

Ks. mgr lic. Grzegorz MATYSIAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr Sławomir ZACZEK – mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

Z parafii Św. Trójcy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z przewodnika Stagrowskiego, cz. VII

Skomentuj