banner

Pożegnanie księży Andrzeja Kieliszka i Michała Burdacha

Z parafii Św. Trójcy odchodzą ks. proboszcz Andrzej Kieliszek i ks. Michał Burdach. W minioną niedzielę podczas uroczystej Sumy odbyło się oficjalne pożegnanie obu kapłanów przez wiernych, władze samorządowe, przedstawicieli szkół i władze RaSIL-u. Słowa pożegnania do swoich braci w kapłaństwie skierował także ks. Wojciech Stefaniuk.

Ks. Michał Burdach swoją ostatnią Mszę „dla dzieci” odprawił o godz. 11:00. Poinformował, że przechodzi na roczny urlop zdrowotny, dziękował wiernym i braciom kapłanom oraz prosił o modlitwę. Natomiast o godz. 12:00 odbyła się uroczysta Suma z udziałem wiernych, władz samorządowych i szkolnych, której przewodniczył ks. prałat Andrzej Kieliszek. Obecny na Mszy prezes RaSIL-u, pan Józef Korulczyk, podziękował osobiście ks. Kieliszkowi za lata owocnej współpracy i jego zaangażowanie w inicjatywy patriotyczne.

Ksiądz proboszcz, jak przystało na dobrego gospodarza, powrócił w swoim kazaniu zarówno do początków swojej posługi w naszym mieście, jak i podsumował owoce swojej 7-letniej pracy jako pasterz wiernych w parafii Św. Trójcy. Podkreślił, że proboszcz nigdy nie działa sam, a to, co udało się wykonać, nie mogło by powstać bez pomocy ekspertów i parafian. Zapraszamy do wysłuchania ostatniego kazania wygłoszonego przez ks. Andrzeja w kościele Św. Trójcy!

Opozycja przedstawia „listę win”, burmistrz nazywa ją „totalną”

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Ruszyła Letnia Scena Kultury

Skomentuj