banner

Powstrzymać aborcję

W niedzielę, 13 maja, w radzyńskich parafiach odbywał się różańcowy szturm modlitewny w obronie życia nienarodzonych. Inicjatywa wyszła od osób świeckich związanych z Fundacją „Pro Prawo do życia”. Planowana jest także comiesięczna pikieta antyaborcyjna na placu Wolności.

Nowa inicjatywa jest pokłosiem pikiety „Stop aborcji” sprzed paru tygodni, kiedy to nasze miasto odwiedzili działacze fundacji „Pro Prawo do życia”. Teraz radzyniacy przejęli pałeczkę. Różańcowy maraton rozpoczął się o godz. 18:00 w parafii św. Trójcy. Modlitwę prowadzili członkowie Legionu Maryi. Zanurzając się w rozważania nad Tajemnicami Bolesnymi Różańca Świętego zgromadzeni medytowali nad złem aborcji i eutanazji, a także nad szerszym problemem społecznej znieczulicy.

Po zakończonej modlitwie w swoistej mini-konferencji nt. aborcji w perspektywie doświadczenia kapłańskiego głos zabrał proboszcz parafii, ks. Andrzej Kieliszek. Opowiedział  wzruszające historie, które ukazują, że dzieci, które w świetle prawa polskiego można pozbawić życia w łonie matki, wnoszą w świat miłość i piękno.

Na terenie placu parafialnego można także obejrzeć wystawę prezentującą obszerne, naukowe dane dot. zła aborcji i antykoncepcji, a także promujące naturalne metody planowania rodziny. Zapraszamy do wysłuchania słów końcowych ks. Kieliszka i obejrzenia fotorelacji.

Akcja poszukiwania padłych dzików w Feliksówce

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Twierdza zdobyta