banner

Nie ma zwycięstwa bez krzyża

W miniony piątek, 19 maja około 300 młodych ludzi z Kocka, Drelowa, Komarówki Podlaskiej, Gąsior oraz naszych radzyńskich parafii   po raz ostatni w tym roku formacyjnym spotkało się w sanktuarium MBNP na Rejonowym Spotkaniu Młodych.

To spotkanie było pełne dziękczynienia za ten czas formacji, który był  dany młodzieży podczas wszystkich spotkań w ciągu tego roku oraz czasu, kiedy przygotowywali się do Światowych Dni Młodzieży. Patronem piątkowego wieczoru po raz kolejny był Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i jego słowa „Nie ma zwycięstwa bez krzyża”.

Celebrans Eucharystii, otwierającej spotkanie – ks.Grzegorz Suwała powiedział: kto walczy, ten zwycięża, a naszą tarczą i mieczem są Sakramenty, Msza Święta, modlitwa, słowa Pisma Świętego oraz miłość. To wartości, które są bardzo ważne dla tych młodych ludzi, do których homilię skierował ks. Sebastian Mućka.

Po Mszy Świętej młodzi pozostali w czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem, aby dziękować za wszystkie dary, którymi Bóg obdarza ich każdego dnia. Był też czas dziękowania Panu tańcem i pieśniami chwały.  Rejonowe Spotkanie Młodych tradycyjnie zakończył słodki poczęstunek.

Ogromne słowa podziękowania należą się zespołowi ŚDM Band, który przygotował całą oprawę muzyczną wszystkich naszych spotkań  a także dzisiejszego wieczoru.

Beata Fijałek /parafia MBNP/

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Ogłoszenia parafialne

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Jutro VIII Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II w Zespole Szkół w Białce

Skomentuj