Wielkie radzyńskie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego - RadzyńINFORadzyńINFO
banner

Wielkie radzyńskie czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Wczoraj, w  sanktuarium MBNP wierni z radzyńskich parafii wspólnie modlili się w 99 rocznicę objawień Matki Boskiej Fatimskiej.

Różańcem Fatimskim o godzinie 17.30 rozpoczął się Wieczernik Maryjny. O godzinie 18.00 została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Grzegorz SuwałaDziś jest ten wyjątkowy czas w życiu naszego lokalnego kościoła, gdzie przedstawiciele ruchów, wspólnot i stowarzyszeń będą wołać i prosić o to, co najważniejsze, o dary Ducha Świętego, bo gdyby nie te dary, nie Jego strumienie łaski, które płynął na nas każdego dnia, nie byłoby Kościoła, wiary, nie byłoby rodzin, które są Bogiem silne, nie byłoby nas, bo to Duch Święty czyni wszystko.

Po Mszy Św. rozpoczęło się Wielkie Radzyńskie Czuwanie z Maryją przed Zesłaniem Ducha Świętego, podczas którego sprawowana była Liturgia Światła. Poszczególne parafialne wspólnoty modliły się kolejne dary.

Z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o Dar Mądrości prosiło Koło Żywego Różańca,o Dar Rozumu – Ruch Światło – Życie, o Dar Rady – Rodziny Serca Jezusowego, o Dar Pobożności prosił KSM.

Z parafii Trójcy Świętej o Dar Męstwa modliła się wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, o Dar Umiejętności – Legion Maryi, a Dar Bojaźni Bożej wypraszał Domowy Kościół .

Całą oprawę muzyczną Wieczernika Maryjnego poprowadził Międzyparafialny Zespół ŚDM.

tekst i zdj.: Beata Fijałek (parafia MBNP)

Zaproszenie na Wieczernik Maryjny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Majówka Koła Przyjaciół Radia

Skomentuj