banner

Z sanktuarium MBNP

We wtorek wspominamy Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W Pratulinie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie odprawiana o 12,00. Jest to 144 rocznica męczeńskiej śmierci pratulińskich parafian w obronie swojej świątyni i wiary katolickiej.

1.Diecezja rozpoczęła budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Docelowo pomieści ponad 50 osób, służyć też będzie jako dom rekolekcyjny. Budynek w chwili obecnej jest w stanie surowym. Wiosną zostaną podjęte kolejne prace. Część kosztów będą pokryte przez darczyńców z Anglii, pozostałe z diecezji. Za tydzień taca na Dom Pielgrzyma w Pratulinie.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na obchody
wspomnienia błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy do Pratulina

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie!
W dniu 23 stycznia /wtorek/ będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie błogosławionego Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy, Męczenników Podlaskich. Oddali oni życie za wiarę i jedność Kościoła. Z tej racji zapraszam Was serdecznie do Pratulina na godz. 12,00, by tego dnia, w czasie trwania Jubileuszu 200 – lecia istnienia naszej Diecezji, przy ich relikwiach, uwielbić Boga i uczyć się od nich miłości do Kościoła, mężnego wyznawania wiary oraz postępowania według jej zasad w codziennym życiu. Po uroczystej eucharystii odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie. Niech Błogosławieni Męczennicy Podlascy wypraszają dla naszego Kościoła Siedleckiego potrzebne łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem + Kazimierz Gurda, BISKUP SIEDLECKI

2. W środę o 17,30: Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Msza św.

W środę o godz.18,45 kolejny Krąg Biblijny. Temat: Jeremiasz.

3. W czwartek przy sanktuarium od godz. 9,30 do 13,00 Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Lublinie będzie przeprowadzać pobieranie krwi. Zapraszamy.

4. Spotkanie dzieci klas III i ich rodziców odbędzie się w piątek o godz. 16,30.

5. Zelatorzy i zelatorki Kółek Różańcowych mają spotkanie za tydzień po mszy św. o 9,00.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjne dzisiaj po mszy św. o 15,30.

7. REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY MĘSKIEJ

Rekolekcje adresowane są do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem i uczyć się rozpoznawać Jego wolę w swoim życiu. Termin rekolekcji w okresie zimowym to 2 – 4 lutego. Zjazd w piątek /2 lutego/ od godz. 15.00, wyjazd w niedzielę około godz. 15.00. Miejsce, w którym odbędą się rekolekcje to dom formacyjny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu koło Siedlec, ul. Seminaryjna 26. Osoba pragnąca przeżyć rekolekcje powinna zabrać ze sobą: Pismo św. różaniec, oraz notatnik i przybory do pisania, śpiwór, przybory toaletowe, obuwie sportowe oraz skierowanie od księdza proboszcza. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Ksiądz Grzegorz Matysiak.

8. Rodziny, które w proponowanym terminie nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a chciałyby to uczynić, zapraszamy do zakrystii, by ustalić odrębnie czas odwiedzin.

9. Dzisiaj rozpoczęły się  katechezy drogi neokatechumenalnej.

  • następne w poniedziałki i piątki o godzinie 18,45.

Odrzucony dar, czyli współczesne jasełka w Św. Trójcy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

W sieci: współczesne jasełka

Skomentuj