banner

Z sanktuarium MBNP

W środę o godz. 19,00 w sali konferencyjnej rozpocznie się projekcja filmu Grzegorza Brauna „Luter i rewolucja protestancka”. Film ukazuje oblicze reformacji i skalę zniszczeń, jakich dokonała w Kościele katolickim. Oglądając go z uwagą można wyrobić sobie zdanie o teologiczno-religijnym i eklezjalnym dramacie reformacji, a także o negatywnych skutkach: prawno-moralnych, politycznych, historycznych protestantyzacji ducha ludzkiego, które ujawniały się raz po raz w wiekach nowożytnych. Film szokuje i zmusza do myślenia. Zapraszamy. Środa godz. 19,00.

1.W środę o 17,30 Godzinki, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i msza św.

2. W piątek od godz. 17,00 adorację prowadzą Rodziny Serca Pana Jezusa.

3. Katechezy Drogi neokatechumenalnej są głoszone w sali konferencyjnej w poniedziałki i piątki o godzinie 18,45. Zapraszamy.

4. Za tydzień wypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego.

5. 24 lutego w sanktuarium będzie się odbywał Diecezjalny Kongres Kół Żywego Różańca.

Już teraz prosimy, by na zmiankach Kółek Różańcowych takie informacje przekazać.

Zaproszenia i program jest wyłożony na stoliku obok gazet.

6. Za tydzień kolejna taca na ogrzewanie kościoła.

7. Uroczyste chrzty celebrujemy w najbliższą niedzielę na sumie. W sobotę po mszy wieczorowej ostatnia konferencja i podpisywanie aktów.

8. Prowadzimy Krucjatę Różańcową. Modlitwę różańcową czynimy błaganiem w intencjach parafii, Kościoła i przygotowaniem do mszy św. niedzielnej i powszedniej. Dziękujemy Kółkom Różańcowym i grupom modlitewnym za prowadzony różaniec. Lista dyżurów jest dostępna w zakrystii

9.  Naród Polski w tym roku świętować będzie Jubileusz 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Za tydzień rozpoczynamy Nowennę przed 11 listopada.

Z parafii Św. Anny

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zapomniany Luter i jego rewolucja

Liczba komentarzy 1

  1. szaniec
    05/02/2018

    Można powiedzieć: wreszcie!. Film wybitny.Szczególne zaproszenie należy skierować do Andrzeja „Bóg chrześcijan, islamu,żydów i buddystów to ten sam Bóg” Kotyły, Starostwa powiatowego, biblioteki bez zbiorów i LO.

    [ Lektura poglądów Kiko Arguello – jednego z założycieli neokatechumenatu – wystarczy, aby stwierdzić, że czerpał w dużej mierze z Lutra, ale również neokatechumenat jest archeologizmem. Polecam encyklikę „Humani Generis” papieża Piusa XII]

Skomentuj