banner

Znamy program przystanku w Kocku przed ŚDM

Piątek, 29 kwietnia to kolejny ważny punkt na mapie przygotowań do Dni w Diecezjach przed centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Młodzi z naszego rejonu spotkają się w Kocku.

Program spotkania:

17.45 –  początek spotkania w kościele w Kocku, powitanie

18.00  – uroczysta Eucharystia

19.00 – przemarsz z kościoła do szkoły

19.20 –  poczęstunek w szkolnej stołówce

20.00 –  musical „Wypłyń na głębię” w wykonaniu Zespołu Artystycznego NADZIEJA

Zespół Artystyczny NADZIEJA działa w Kocku od 1999 roku. Zaczynał jako dziecięca schola kościelna założona z inicjatywy ks. Stefana Kurianowicza. Z czasem przeniósł swą działalność do Domu Kultury. Aktualnie jest to kilkudziesięcioosobowa grupa śpiewających ludzi – od dzieciaków z nauczania początkowego, poprzez gimnazjalistów i licealistów, po studentów i grono osób dorosłych. Lata wytężonej pracy zespołu prowadzonego od początku istnienia przez Barbarę Obroślak doprowadziły do rozbudowy repertuaru, podwyższenia poziomu muzycznego wykonywanych utworów oraz stworzenia wielu koncertów, spektakli i widowisk o różnorodnej tematyce. W wykonaniu chóru można usłyszeć kilkaset rozmaitych pieśni i piosenek – od religijnych i patriotycznych po melodie biesiadne. Przez 15 lat śpiewał w wielu miejscach. Najczęściej oczywiście w Kocku i innych miastach na Lubelszczyźnie, ale także m.in. w Krakowie, Warszawie, Białymstoku, Krynicy Zdrój. Obecnie dyrygentem zespołu jest Mateusz Obroślak, zaś opiekunem artystycznym Józef Obroślak.

6e3a9b97172d9f86ce6fe59a36e288bb

21.30 –  zakończenie

 

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Z parafii św. Trójcy

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Z sanktuarium MBNP

Skomentuj