banner

Kibic pyta o sztuczne boisko treningowe dla Orląt

Internauta „kibic” na naszą redakcyjną skrzynkę przysłał mail z pytaniem: Pragnę poruszyć temat sztucznego  treningowego boiska dla Orląt – czy są szanse na jakiekolwiek działania w tym kierunku, czy piłkarze niebawem doczekają się godnych warunków do treningu i sparingów – zwłaszcza zimą? 

W Lubartowie oraz Białej Podlaskiej powstały piękne boiska przy wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu. Może warto aplikować o nie w tym roku skoro jest taka możliwość w Ministerstwie. W imieniu własnym oraz kibiców proszę o podjęcie tematu.

Temat szeroko pojętej infrastruktury obiektu Orląt powraca w Waszych listach i pytaniach.

Kibice chcą zadaszenia trybun

Temat sztucznej płyty do treningów pojawił się na naszych łamach w sierpniu, ubiegłego roku:

Czytelnik pyta o sztuczne boisko treningowe dla Orląt

System Identyfikacji kibiców na stadionie miejskim

Modernizacja stadionu Orląt

Urząd Miasta odpowiada na list naszego czytelnika

Odpowiedź UM pozostaje niezmienna:

Jeśli chodzi o bazę sportową, w ubiegłorocznym budżecie Miasto musiało znaleźć środki na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego. To jest naszym priorytetem.
Nie zapominamy o Stadionie Miejskim. W 2017 roku skoncentrowaliśmy się jednak na budowie trybun dla kibiców drużyn, które będą gościć na naszym stadionie. 
***
Podczas poprzedniej sesji Rady Miasta  (z 28.12.2017)  radny Krzysztof Wołowik zadał burmistrzowi pytanie odnośnie potencjalnego skorzystania z Krajowego Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowej. 
W związku z trybunami na stadionie ( i na jakim etapie jest ta inwestycja) pytał– Czy jest możliwość ubiegania się o jakieś fundusze? 
Korzystamy z pomocy Ministerstwa Sportu w kwestii hali sportowej nr 1– odpowiedział Jerzy Rębek. – To jest pomoc rzędu 1,5 mln zł. Myślę, że w nieodległej przyszłości, kiedy takie postulaty będą ponownie poruszane, zgłoszone nie jest wykluczone, że skorzystamy ponownie ze źródeł finansowania infrastruktury sportowej. Natomiast w tym momencie, powinniśmy konsekwentnie zakończyć budowę hali sportowej, potem kolejno przechodzimy do następnych inwestycji.
Powinniśmy poważnie brać to pod rozwagę, gdyż wszystko to, co służy społeczności lokalnej, ważne by znalazło potwierdzenie w naszych działaniach.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Co z bulwarem nad Białką?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Czytelnik pyta o Miejski System Informacji

Skomentuj