banner

Mieszkaniec pyta o monitoring na ścieżce rowerowej

Chciałbym prosić o interwencje w sprawie braku monitoringu w pewnych miejscach ścieżki rowerowej. Takim przykładem jest odcinek od mostu przy ul.Wyszyńskiego do Spomleku oraz od zalewu do ulicy Leśnej – rozpoczyna swój mail do redakcji mieszkaniec, prosząc o nasze zapytanie w tej kwestii do Urzędu Miasta.

Teraz miasto planuje wykonanie tam oświetlenia, więc uważam, że monitoring na tym odcinku wpisuje się idealnie w tą inwestycje. W późnych godzinach lubi tam przebywać młodzież, która śmieci i spożywa tam alkohol. Nie tak dawno na ścieżce rowerowej został podpalony  Toitoi.  Uważam, że pojawienie się tam kamer monitoringu poprawi bezpieczeństwo na tamtych odcinkach i zapobiegnie choćby aktom wandalizmu.
Odpowiedź UM:
Uwagę Mieszkańca przekazałam do Naczelnika Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym, zadeklarował, że przy przebudowie oświetlenia zostanie to wzięte pod uwagę – odpowiedziała nam Anna Wasak.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Co z nową poczekalnią na dworcu?

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Brak ławek na ul. Kościuszki

Skomentuj