banner

„Nie ma gdzie rozwijać talentów” – alarmuje czytelnik

Na naszą redakcyjną skrzynkę (radzyninfo.redakcja@gmail.com) otrzymaliśmy maila od czytelnika, Pana Marcina. Internauta pyta w nim o plany miasta/powiatu odnośnie stadionu lekkoatletycznego.

Poniżej treść listu:

Kilkanaście lat temu, w Radzyniu pojawiły się plany realizacji budowy stadionu lekkoatletycznego. Pierwotnie miał powstać na terenie przy ZSP na ul.Sikorskiego.

Chciałbym się dowiedzieć, czy miasto bądź powiat planuje zrealizować ten projekt, zwłaszcza że Ministerstwo Sportu  aktualnie dotuje inwestycje w lekkoatletykę.

Może warto pomyśleć w przyszłym roku o złożeniu odpowiedniego wniosku? Wydaje mi się, że bardziej to powiat byłby zainteresowany ale  proszę o poruszenie tematu także u władz miejskich.

Pozdrawiam

Marcin  z Radzynia

Fan lekkoatletyki

***

Odsyłamy także do naszego tekstu:

Na sesji Rady Powiatu o stadionie lekkoatletycznym

Od starosty radzyńskiego, Lucjana Kotwicy otrzymaliśmy poniższą wypowiedź:

W przyszłym roku nie planujemy złożenia wniosku na stadion lekkoatletyczny, nie planujemy także w roku 2019. Powodem takiej decyzji jest rozpoczęta inwestycja budowy warsztatów przy ZSP. Inwestycja zaplanowana jest na 2 lata. Jest to pierwszy etap. Jeśli będziemy dysponować odpowiednimi środkami w kolejnych latach będziemy kontynuować 2 i 3 etap budowy.

Realizacja dwóch inwestycji na tym samym  placu budowy i w tym samym czasie jest niemożliwa.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Czytelnik pyta o możliwość wypożyczenia łyżew

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Co ze skwerem 1050-lecia chrztu Polski?

Skomentuj