banner

Ścieżka rowerowa z Radzynia do Turowa

Kolejny list do naszej redakcji. Problem poruszano także na ostatniej sesji Rady Miasta.

Mnie jako rowerzystę jak i wielu innych ludzi dojeżdżających do pracy w Radzyniu interesuje temat obiecanej ścieżki rowerowej wzdłuż DK-19 od Radzynia do Turowa.

Ścieżka miała prowadzić od ul.Międzyrzeckiej  i mieć aż 6,5 km długości do Turowa. Czy wiadomo na jakim etapie jest ta inwestycja? Proszę o jakieś wiadomości.

Powyższego maila otrzymaliśmy od „rowerzysty”, treść listu przekazaliśmy do Urzędu Miasta.

***

Podczas ostatniej  sesji radny Dariusz Wierzchowski pytał: -co z połączeniem ulicy Budowlanych z Międzyrzecką ze ścieżką rowerową? Jeśli jest jakiś projekt, kiedy będzie to robione? 

-To pytanie dotyczące ciągu pieszo-rowerowego, począwszy od ul. Międzyrzeckiej, wzdłuż drogi krajowej, aż do stacji kolejowej na Bedlnie. Z wiedzy, jaką posiadam na dzień dzisiejszy wynika, że trwają prace nad projektem, który wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

-W połowie przyszłego roku będzie rozpoczęty proces fizycznego wykonania tego ciągu . My z kolei jako miasto winniśmy jeszcze wykonać pewien odcinek, o długości 500 metrów ścieżki, jeszcze na ul. Międzyrzeckiej. Wówczas będzie przepiękny ciąg pieszo-rowerowy, bardzo bezpieczny, z Radzynia aż do stacji kolejowej.

Decyzje zostały podjęte, więc teraz tylko kwestia realizacji-odpowiedział burmistrz.

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Miesiącami czekają na ławkę

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Mieszkaniec pyta o plany zagospodarowania zalewu

Skomentuj