banner

System Identyfikacji kibiców na stadionie miejskim

Otrzymaliśmy już trzeci mail, dotyczący usprawnień podczas piłkarskich meczów Orląt. Zapraszamy do lektury.

Chciałbym dowiedzieć się od władz klubu Orlęta Radzyń oraz Urzędu Miasta Radzyń,  czy są szanse na zainstalowanie na Stadionie Miejskim Systemu Identyfikacji Kibiców,który bardzo ułatwi rejestrację kibiców na Stadionie podczas meczów.   System umożliwia m. in. biletowanie imprez, wydawanie kart kibica, stałego klienta oraz kart rabatowych, kontrolę dostępu, stały podgląd ilości osób przebywających na stadionie, możliwość bezgotówkowej sprzedaży towarów i usług na terenie całego obiektu.

System zapewnia bezpieczeństwo z zachowaniem najwyższych standardów. Począwszy od wyspecjalizowanego oprogramowania, prostych w obsłudze dla personelu stanowisk kasowych, przez wandaloodporne kołowroty stadionowe i wbudowane w nich dualne czytniki karnetówzbliżeniowych i biletów z kodem kreskowym, po administracyjne możliwości raportowania, tworzenia zestawień i statystyk

Przed wejściem na stadion kibice kierowani są przez służby porządkowe do odpowiednich bramek wejściowych – kołowrotów przepuszczających pojedyncze osoby. Przejście przez kołowrót możliwe będzie po zbliżeniu karty wstępu (biletu, karty kibica) do czytnika kart zbliżeniowych systemu kontroli dostępu. Jeśli bilet jest ważny dla danego przejścia, system zwolni bramkę i umożliwi przejście jednej osoby. Na kołowrotach wejściowych zainstalowane są kamery identyfikujące kibica. W ten sposób uzyskamy ujęcie identyfikujące każdej osoby wchodzącej na stadion. Każdemu widzowi posiadającemu prawo dostępu do stadionu na podstawie biletu będzie wykonane przy przejściu przez bramkę zdjęcie połączone z danymi identyfikacyjnymi widza. Jego wizerunek może być przy tym porównywany z wizerunkiem z bazy danych stadionowych i z danymi z biletu, przy pomocy którego przekroczył bramkę.

Takie rozwiązanie zapewni możliwość identyfikacji widzów, i „wyłapanie” Kibiców, którzy nie powinni się znaleźć na danej imprezie, lub którzy zaczną się na stadionie negatywnie wyróżniać i zostaną zarejestrowani na innych kamerach wideo. Po wejściu na teren stadionu kibic będzie mógł się poruszać swobodnie w rejonie przypisanym mu na bilecie strefy (punkty gastronomiczne, sklepy, zaplecze sanitarne, etc.)

Taki system wdrożono na stadionie Chojniczanki Chojnice i kosztował około 120 tysięcy.

Jest to bardzo potrzebne na stadionie zwłaszcza przy organizacji meczy i rozwiązanie na pewno tańsze niż zadaszenie trybuny głównej czy budowa boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią.

Pytanie przesłałiśmy do Prezesa Orląt oraz do Urzędu Miasta

Jakub Hapka

Na portalu od jesieni 2012 r. Najpierw jako felietonista, od maja 2015 redaktor naczelny. Absolwent polonistyki UMCS. Fan futbolu.

Brak stojaków w centrum miasta oraz na ścieżce rowerowej

NASTĘPNY ARTYKUŁ »

Zagospodarowanie pałacu Potockich oraz tuneli

Skomentuj